تولید ملی راه نجات اقتصاد کشور است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در میزگرد تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، راه نجات اقتصاد کشور را رونق تولید داخلی و حمایت از اشتغال دانست.
پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر- رضا رحمانی در میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو گفت: برگزاری این‌میز تخصصی جدید در حوزه تعمیق ساخت داخل، در واقع یک پیروزی جدید در جنگ اقتصادی است.
وی ادامه داد: امروز زحمات و پیگیری ها در حوزه ساخت داخل در حال به بار نشستن است و از این بابت خوشحالم چرا که با ساخت هر قطعه جوانی در جایی از کشور دوباره به کار برمی گردد. همچنین ایجاد اشتغال و رونق تولید و آبادانی کشور از ثمرات تعمیق ساخت داخل است.
وزیر صمت افزود: مقام معظم رهبری فرموده اند که راه حل رفع مشکلات اقتصادی کشور، رونق تولید است. امروز تحریم یک اراده ای برای حل مشکلات کشور به وجود آورده است، از تحریم ها فرصت ساختیم.
رحمانی خاطر نشان کرد: تا آخر سال پنج میز دیگر در حوزه ساخت داخل قطعات خودرو تکرار می شود، میز های تعمیق ساخت داخل برای مس و فولاد و برق و موتور سیکلت و… هم البته داریم که مجموع اینها رونق تولید و توسعه و آبادانی را در پی دارد.
وزیر صمت با بیان اینکه عبارت نهضت ساخت داخل بار معنایی دارد، یعنی کار نهضتی باید انجام شود تصریح کرد: باید تغییر در نگاه خودمان ایجاد شود و همه به این باور برسند که راه نجات کشور، تولید ملی و ساخت داخل است و به برکت مقام معظم رهبری این باور و نگاه ایجاد شده است.
رحمانی افزود: مقام معظم رهبری تولید را امری مقدس و حفظ تولید و اشتغال را امری جهادی دانسته اند و ما در این راستا ۷ محور راهبردی برای رونق تولید اعلام کردیم که اولین آن تعمیق ساخت است و نهضت ساخت داخل ذیل آن است.

همچنین ببینید

واردات لوازم خانگی ممنوع شد

مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت گفت: در حوزه تولید ماشین لباس شویی ۵۸ …