تیم ملی فوتبال ایران گام اول را محکم برمی دارد

پس از مدت ها بالاخره تیم ملی ایران و تیم ملی قطر امروز در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر می روند، تا اولین بازی خود در دور مقدماتی جام جهانی آتی را انجام دهند.
سرویس ورزشی مهدآزادی / وحیدارضی/ اگر شرایط دو تیم را از لحاظ نفرات وامکانات و هدف های مشخص شده مقایسه کنیم، نتیجه می گیریم که دو تیم اهداف مشترکی دارند و در شرایطی مقابل هم قرار می گیرند که تیم های ایران و قطر از سطح یکسانی در این مسابقه برخوردار هستند.
این درست که ایران در سال های گذشته و بویژه در پنج سال اخیر به قطر نباخته است و از لحاظ آمار و ارقام وضعیت مطلوبی دارد ولی نباید فراموش کنیم که این تیم همان تیم کشوری است که در مقدماتی ۹۸ فرانسه مانع از صعود مستقیم ایران با بازیکنان نامداری چون عابد زاده – دایی – باقری – عزیزی – مهدوی کیا – استیلی و غیره به جام جهانی شد.
امروز بیش از ۱۸ سال از آن بازی می گذرد و شرایط کنونی دو تیم خیلی فرق کرده است و اندکی تیمهای آسیایی حرفه ای تر شده اند و تیم ایران و قطر حالت بین المللی دارند و از بازیکنان دو رگه بهره می برند.
از لحاظ فنی سرمربیان دو تیم بهترین آرایش تیمی را برای بازی بزرگ امروز تدارک خواهند دید و بهتر از هر کس دیگری از توانایی های بازیکنان و تاکتیک های در نظرگرفته شده استفاده خواهند کرد و تنها توصیه ای که اشاره می شود این است که بازیکنان ایران نباید بی خود و بی جهت در گیر حاشیه های احتمالی شوند و خود را از پیش برنده فرض نکنند.
در فوتبال امروز و در لیگ های خودمان قبل از بازی ها تاکتیک های حاشیه ای از سوی برخی مربیان و بازیکنان ایجاد می شود که اصلا به پبشرفت فوتبال کمک نمی کند وبه نمونه هایی از این حاشیه ها می توان اشاره کرد که امروز باید از این حاشیه ها درس گرفت و اسیر احساسات نشد.
در ادامه مطلب به نام بازیکنان تیم ملی قطر و ترکیب احتمالی برابر ایران و سابقه فوتبالی آنها اشاره می شود.
تیم چند ملیتی قطر به نظر می رسد با ترکیب ۴-۲-۳-۱ در این بازی به میدان برود، دیداری که احتمالا یک امتیازش برای قطری ها راضی کننده باشد.
دروازه بان:
کلود امین – فرانسوی ، قطری – ۱۲ بازی ملی – تیم باشگاهی: لخویا قطر
مدافعان:
محمد موسی(دفاع راست) – قطری- ۴۱ بازی ملی – ۵ گل ملی – لخویا قطر
محمد کاسورلا – غنایی، قطری – ۵۶ بازی ملی – ۷ گل ملی – السد قطر
احمد یاسر – قطری – ۱۴ بازی ملی – لخویا قطر
عبدالکریم حسن(دفاع چپ)- قطری- ۵۲ بازی ملی – ۸ گل ملی – السد قطر
هافبک ها :
حسن الهیدوس( کاپیتان – وینگر) – قطری – ۷۴ بازی ملی – ۱۱ گل ملی – السد قطر
کریم بودی اف – فرانسوی، قطری- ۲۵ بازی ملی – ۳ گل ملی – لخویا قطر
علی اسد – قطری- ۲۹ بازی ملی – ۸ گل ملی – السد قطر
رودریگو تاباتا – برزیلی، قطری – ۴ بازی ملی – ۱ گل ملی – الریان قطر
عبدالرحمن محمد – ۱۰ بازی ملی – الوکره قطر
مهاجم :
سباستین سوریا – اوروگوئه – قطری – ۱۰۹ بازی ملی – ۳۳ گل ملی – الریان قطر
گران ترین بازیکن تیم ملی قطر رودریگو تاباتا برزیلی است که فصل قبل آقای گل لیگ قطر شده است. او که به تازگی ملیت قطری را پذیرفته بسیار خطرناک است و می تواند برای هر خط دفاعی بسیار آزار دهنده باشد، تاباتا بارها با لباس تیم السد و دیگر تیم های قطری رو در روی تیم های ایرانی قرار گرفته است.
کاپیتان قطری ها حسن الهیدوس است که او نیز سابقه بازی برابر تیم های ایرانی را دارد و به نوعی امید اول گلزنی این تیم به حساب می آید.
سباستین سوریا با ۳۳ گل ملی بهترین گلزن ملی تیم قطر است و به نوعی آشنا  ترین چهره برای ایرانی ها به حساب می آید، او همچنین با ۱۰۹ بازی ملی بیش ترین تعداد بازی ملی در بین قطری ها را دارد.
اکرم عفیف ۱۹ ساله تنها لژیونر قطری هاست که در تیم خیخون بازی می  کند. به نظر می رسد قطری ها از این بازیکن در این بازی به عنوان یار تعویضی استفاده کنند.
کارینو سرمربی۵۳ ساله و ارو گوئه ای تیم ملی قطر، سابقه حضور روی نیمکت تیم های النصرعربستان، العربی قطر، پالستینو شیلی و … را دارد.
در تیم ملی ایران که شناخت زیادی از بازیکنان و کیفیت آنها داریم می توانیم با دل بستن به لژیونرها و بازیکنان شاغل در لیگ ایران امید پیروزی در این بازی را داشته باشیم.
ترکیب تیم ملی با اضافه شدن لژیونرهای فوتبال ایران حالا رویایی تر از هم شده است.
شاگردان کی روش با اضافه شدن پنج لژیونر با نام های سردار آزمون، سعید عزت اللهی، علیرضا جهانبخش، میلاد محمدی و رضا قوچان نژاد که در فاصله ۴۸ ساعت تا شروع دیدارهای تیم ملی در مقدماتی جام جهانی به تمرینات تیم ملی اضافه شدند تا تیم پر مهره کی روش رویایی شود.
این بازیکنان که این روزها در تیم های خود شرایط فوق العاده ای دارند، با آمادگی کامل به تهران آمدند تا سرمربی تیم ملی هیچ نگرانی از بابت دیر اضافه شدن آنها به تمرینات خود نداشته باشد. آزمون و عزت اللهی که باید پس از بازگشت از دیدارهای ملی برای مسابقات جام باشگاه های اروپا آماده شوند، از بازیکنان اصلی تیم ملی در مرحله قبلی مسابقات بودند و جهانبخش حالا با درخشش در پیراهن سفید و قرمز آلکمار این نوید را به فوتبال دوستان ایرانی داده که تا سال ها نگران این منطقه از زمین نباشند.
قوچان نژاد نیز پس از چند فصل به فوتبال هلند بازگشته و در تیم خود جایگاه ثابتی دارد تا در کنار میلاد محمدی شانس زیادی برای حضور در ترکیب تیم ملی داشته باشند.
کی روش اما در کنار این لژیونرها ، ستاره های پرشماری در دست دارد. ستاره  هایی که برای انتخاب ۲۰ بازیکن برتر آنها ساعت ها با کادر فنی خود تصمیم  گیری کرده است و چه خبری برای فوتبال ایران بهتر از اینکه حالا شاید بیش از دو تیم ملی آماده در اختیار داریم و دیگر لازم نیست از ترکیبی وصله دوزی شده استفاده کنیم.
برای رونمایی از تیم متحول شده کی روش لحظه شماری و تا شروع بازی صبر می کنیم که چگونه بهترین تیم ایران مقابل بهترین تیم قطر در مقدماتی جام جهانی۲۰۱۸ روسیه و استادیوم تازه تعمیر شده آزادی قرار خواهند گرفت. تا یک بازی خوب از تمام داشته های فوتبال ایران برابر قطری هایی به نمایش بگذاریم که البته قطری ها برای دست یافتن به اهداف دور و دراز خود می خواهند چهره ای متفاوت از خود داشته باشند.
این مسابقه حساس از ساعت ۲۱ با قضاوت « عبدالمالک عبدالبشیر » از کشور سنگاپور در ورزشگاه بزرگ آزادی آغاز خواهد شد و از شبه سوم سیما نیز بطور مستقیم پخش می شود.

همچنین ببینید

تساوی تراکتور و ماشین در دیدار دوستانه

دو تیم تراکتورسازی و ماشین سازی دریک بازی دوستانه و رد ورزشگاه اختصاصی تراکتور سازی …