حداقل دستمزد کارگران اصلاح شود

منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: مردم خط قرمز مجلس یازدهم هستند، اگر مشکلات مردم از طریق تعامل با وزارتخانه و سایر نهادها حل شود، مجلس این راه را انتخاب می‌کند، درغیر این‌صورت تنها نظارت موثر یعنی تذکر، سوال و استیضاح راه‌گشا خواهد بود، اما اصل بر تعامل سازنده است.
فارس- سید محمدرضا میرتاج الدینی با اشاره به راهکارهای جهش تولید، اظهار داشت: تحقق این مهم در گرو عوامل مختلفی است؛ نخست توجه به قوانین و مقررات، زیرا در حال حاضر قوانین ثابت بوده اما مقررات به‌واسطه صدور بخش نامه‌های متعدد سریع تغییر می‌کند، تولید زمانی رونق پیدا می‌کند که از صدور بخشنامه‌های متعدد جلوگیری شود.
منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی روان‌سازی مقررات را یکی دیگر از مولفه‌های جهش تولید دانست و افزود: تولیدکنندگان نباید در پیچ و خم قوانین و مقررات متعدد گیر افتاده و با آن دست و پنجه نرم کنند.
وی با بیان اینکه از آنجایی که بوروکراسی اداری موجب می‌شود واردکنندگان و تولیدکنندگان نتوانند مواد اولیه موردنیاز تولید را وارد کنند، مواد اولیه ماه‌ها در گمرکات کشور معطل می‌مانند، متذکر شد: باید برای تامین سرمایه در گردش تولیدکنندگان تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود.
میرتاج الدینی همچنین درباره ضرورت اصلاح حداقل دستمزد، اضافه کرد: باید با حضور نماینده کارگران در شورای عالی کار، تصمیم معقولی برای حداقل دستمزد کارگران گرفته شود، این در حالی است که در سال جاری توجه مناسبی به افزایش دستمزد این قشر نشد که باید جبران شود.
منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم ادامه داد: در پیام مقام معظم رهبری به‌مناسبت افتتاحیه مجلس یازدهم بر موضوعات اقتصادی، عدل، جهش تولید، ارزش پول ملی، مقابله با اسراف و تورم تاکید شده بود و از سوی دیگر ایشان فرمودند که کشور طی سال‌های گذشته در موضوع عدالت نمره قابل قبولی کسب نکرده است، بنابراین یکی از میزان‌های مجلس یازدهم در بررسی تمام طرح‌ها و لوایح عدالت خواهد بود.

همچنین ببینید

توسعه ترانزیت شمال به جنوب و شرق به غرب تحولی بزرگ در منطقه است

رئیس جمهور، حمل و نقل را از پایه ها و ارکان جهش تولید، توسعه کشور …