حلقه مفقوده صادرات!

صادرات نقش انکارناپذیری در اقتصاد یک کشور دارد و همه کشورها در تلاشند تا میزان صادرات خود را از واردات بیشتر سازند.
کشور ما نیز در سال‌های اخیر تلاش زیادی نموده است تا از اقتصاد متکی به نفت رهایی یابد و از این رو به صادرات کالاهای غیرنفتی اهمیت داده است.
مسلماً هر کالایی قابلیت صادرات ندارد. محصول صادراتی باید بسیار مرغوب و دارای استانداردهای بین‌المللی باشد تا بتواند صادر شود و در بازارهای جهانی با کالاهای دیگر کشورها رقابت کند.
سال‌هاست تولیدکنندگان داخلی می‌کوشند تا استانداردهای خود را بالا ببرند و به قابلیت صادراتی دست یابند. اما به نظر می‌رسد عده زیادی از تولیدکنندگان عامل مهم بسته‌بندی را که در توفیق یک کالا در بازارهای جهانی موثر است نادیده می‌گیرند.
متاسفانه اغلب کالاهای تولید داخل، بسته‌بندی نامناسبی از نظر کارآیی و زیبایی دارند. در واقع صنعت بسته‌بندی، حلقه مفقوده صادرات کشور محسوب می‌شود.
حال که در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال هستیم توجه به بسته‌بندی به عنوان ضرورتی برای صادرات کالا، اجتناب‌ناپذیر می‌نماید.
از سوی دیگر گردشگرانی که از خارج به کشور ما می‌آیند برای خرید یک کالا از یک فروشگاه در کشور ما ابتدا به بسته‌بندی کالا توجه می‌کنند. آنها، درست یا نادرست، بر این باورند که کالایی با بسته‌بندی نامناسب،
نمی‌تواند از مرغوبیت کافی برخوردار باشد.
در آستانه تبریز ۲۰۱۸ برای آن که این رویداد، بازده اقتصادی هر چه بیشتری برای استان و شهرمان داشته باشد ناگزیریم کالاها را در بسته‌بندی‌های مناسب به گردشگران عرضه کنیم.
با وجود صنعتگران و هنرمندان چیره‌دست در کشور این کار چندان دشوار نیست و با رعایت این مهم ضمن استقبال آبرومندانه‌تر از تبریز ۲۰۱۸ گامی اساسی در جهت توسعه اقتصادی کشور برمی‌داریم.

همچنین ببینید

زمانه بی‌تو یتیم شد!

سفر به خیر، می‌روی با باد ز دیده، اما نمی‌روی از یاد. عجیب نیست، اگر …