حمایت از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط ضروری است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تلاش داریم واحدهای صنعتی کوچک و متوسط به جایگاه حقیقی خود نزدیک شوند.
ایلنا- حبیب‌ا… دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی سوال خود را از وزیر صمت در رابطه با اقدام این وزارتخانه در مورد بنگاه‌های کوچک و متوسط مطرح کرد.
رضا رحمانی در پاسخ به این سوال گفت: ما زمانی که از صنایع کوچک و متوسط صحبت می‌کنیم در حقیقت ۹۲ درصد واحدهای صنعتی را مد نظر قرار می‌دهیم.
وی با اشاره به جایگاه صنایع کوچک و متوسط در کشور گفت: ایجاد امکانات و توسعه ظرفیت آنها در شرایط جدید از لحاظ اقتصادی و فناوری مورد نظر است. ما این امر را در وزارت صمت به عنوان یک موضوع مهم در قراردادها و پیمان‌ها قرار داده‌ایم. در این زمینه به حوزه میدانی این امر ورود و سعی کردیم از منابع موجود حداکثر استفاده را ببریم.
این عضو کابینه دولت خاطرنشان کرد: تلاش داریم واحدهای صنعتی کوچک و متوسط به جایگاه حقیقی خود نزدیک شوند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد:‌ ما تاکنون امکانات و منابعی نداشتیم که این واحدها را به جایگاه واقعی خود برسانیم اما امروز با توجه به نقش این صنایع جدی هستیم و همکاران با علاقه و اعتقاد به این موضوع در جهات مختلف برای تحقق این امر برنامه‌ریزی می‌کنند.
رحمانی خاطرنشان کرد: ما طرح رونق تولید را مدنظر داریم و تبصره ۱۸ در این خصوص به اشتغالزایی کمک می‌کند طرح رونق تولید که من توفیق اجرای آن را دارم به عنوان یکی از طرح‌هایی است که در حوزه صنایع کوچک و متوسط قرار دارد.
وی با اشاره به ضرورت توجه به ارائه تسهیلات برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط گفت: برخی واحدها از این واحدها مستثنی شده‌اند که از جمله آن می‌توان به واحدهایی که چک برگشتی داشتند اشاره کرد. هم اکنون ستادهای تسهیل در همه استان‌ها تشکیل شده و به صورت فعال جلسه دارند که از این واحدها حمایت کنند.

همچنین ببینید

توسعه ترانزیت شمال به جنوب و شرق به غرب تحولی بزرگ در منطقه است

رئیس جمهور، حمل و نقل را از پایه ها و ارکان جهش تولید، توسعه کشور …