خبرنگاران نقش اساسی در ایجاد نشاط و گسترش عدالت اجتماعی دارند

روز گذشته حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سیدمحمدعلی آل‌هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه محبوب تبریز با حضور در موسسه مهدآزادی ضمن یک دیدار صمیمانه با مدیر و کارکنان روزنامه مهدآزادی در آستانه روز خبرنگار رهنمودهایی به جامعه خبرنگاران ارائه نمودند.
تبریز- خبرنگار مهدآزادی- امام جمعه تبریز روز خبرنگار را فرصتی برای دیدار با مدیر روزنامه مهدآزادی به عنوان پیشکسوت مطبوعات استان نام برده و اظهار داشتند: روزنامه‌نگاری و خبرنگاری از مشاغل حساس و پرخطر می‌باشد و قشر زحمتکش خبرنگار نقش اساسی در ایجاد نشاط و امید در جامعه دارند.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی تاکید کردند: شایسته بود که از تک تک عزیزان قلم به دست و فعال در نشریات، خبرگزاری‌ها، رسانه ملی و سایت‌های خبری به طور حضوری قدردانی به عمل می‌آمد ولی بدلیل محدودیت زمانی با مدیر روزنامه پرسابقه مهدآزادی آقای پیمان بعنوان نماینده رسانه‌های آذربایجان شرقی ملاقاتی به مناسبت روز خبرنگار انجام دادیم. و این حرکت به منزله تبریک و تشکر از کلیه دست‌اندرکاران در حوزه رسانه آذربایجان شرقی است.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم اضافه نمودند: در شرایط حاضر نقش خبرنگاران در امید دادن به مردم بسیار اثرگذار است . آنان می‌توانند با تلاش خود برای برچیده شدن بی‌عدالتی در جامعه بسیار کمک نمایند.
ایشان تصریح کردند: برای حل مشکلات جامعه، خبرنگاران باید با انعکاس واقعیت‌ها جلوی بسیاری از نارسایی‌ها را بگیرند، البته هیچگاه نباید مطالب کذب و دروغ را نشر دهند.
امام جمعه تبریز در این دیدار اظهار داشتند: بدینوسیله از کلیه خبرنگاران عزیز استان و ایران اعم از خواهران و برادرانی که در بخش‌های مختلف تولید و توزیع اخبار فعالند تشکر و قدردانی نموده و این روز بزرگ را به همگی تبریک می‌گویم.
در این جلسه سیدمسعود پیمان مدیر روزنامه مهدآزادی ضمن بیان تاریخچه انتشار روزنامه ۶۸ ساله مهدآزادی به پاره‌ای از وقایع سیاسی و تاریخی ایران که این روزنامه و موسس فقید آن مرحوم سید اسماعیل پیمان در آن موثر بودند اشاره نموده و حضور صمیمانه نماینده محترم ولی فقیه در این روز ارزشمند را مایه دلگرمی اصحاب رسانه استان دانست.
وی همچنین به فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی موسسه مهدآزادی از جمله توسعه کمی و کیفی بویژه در زمینه انتشار کتب تاریخی و فرهنگی و نشریات بین‌المللی کورپو و تبریز تایمز اشاره کرده و برخی برنامه‌های بلندمدت موسسه را تشریح نمود.

همچنین ببینید

حضور ۵۰ ناشر خارجی در نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از توزیع دو میلیارد تومان بن کتاب در هفدهمین …