خسارات میلیاردی؛ نتیجه تاخیر در تصویب بودجه شهر!

شهردار تبریز خواستار تسریع در روند تصویب لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری تبریز شد و گفت: شهر را تعطیل نکنید.
ایسنا- ایرج شهین باهر در صحن علنی شورا، با اشاره به تاخیر شورا در تصویب لایحه بودجه شهرداری، اظهار کرد: فصل کاری تبریز به سرعت در حال سپری شدن است و به دلیل تصویب نشدن بودجه، تنها امورات جاری پیش می‌رود و برای اجرای کوچکترین کار عمرانی مجموعه شهرداری با مشکل مواجه است.
وی افزود: شورا تک به تک تبصره‌های بودجه را بررسی می‌کند تا از خسارات جزئی جلوگیری کند؛ این در حالیست که تاخیر در تصویب بودجه منجر به پایان فصل کاری و وارد شدن خسارات میلیاردی به شهر می‌شود.
شهردار تبریز با بیان این‌که استقبال مردم و شهرداری از میهمانان نوروزی بسیار خوب بود، گفت: باتوجه به تبلیغات گسترده شهرداری در رابطه با «تبریز ۲۰۱۸» در عید نوروز امسال شاهد افزایش ۴۰ درصدی حضور گردشگران در تبریز بودیم و ۸۰ درصد ظرفیت اقامت‌گاه‌ها تکمیل شده بود.
وی ادامه داد: باتوجه به برنامه‌ریزی انجام شده، پیش‌بینی می‌شود در فصل تابستان بیش از ۱۰۰ درصد ظرفیت مراکز اقامتی تبریز تکمیل شود.
«فرج محمد قلی‌زاده» – یک عضو شورا در واکنش به این سخنان، گفت: بودجه، برنامه یک‌ساله شهرداری است که طبق قانون باید تک تک بندهای آن بررسی شود، شهرداری باید به موقع لایحه بودجه را تحویل شورا می‌داد.
وی ادامه داد: برخی از دوستان با ایجاد فشار و تنش می‌خواهند نظر شخصی را به عنوان مصوبه شورا پیش ببرند.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …