در عرصه خود کفایی کشور شاهد تحولات عظیمی هستیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همزمان با آرامش بازار آن هم در شرایط خاص امروز کشور، در بخش صنعت با رشد مواجهیم.

ایرنا- رضا رحمانی در جلسه شورای معاونان این وزارتخانه افزود: بیشتر تولیدات منتخب کالایی و حجم صادرات در ۱۰ ماهه امسال افزایشی بوده است،

وی در ادامه با تبریک فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به جهش‌های انجام شده در بخش‌های مختلف کشور در چهار دهه گذشته اشاره کرد و افزود: آمار افزایشی تولیدات در سایر اقلام از جمله مس، آلومینیوم و  غیره در این مدت چشمگیر است.

رحمانی بیان‌داشت: در تعداد شهرک‌ها، نواحی و واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری و همچنین در گام‌های برداشته شده برای خودکفایی کشور نیز شاهد تحولات عظیمی هستیم که به توسعه کشور طی این سال‌ها انجامیده است.

وی خاطرنشان‌کرد: در زنجیره تولید فولاد، تولید دو هزار و ۳۰۰ تنی ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به بیش از ۲۳۰ میلیون تن رسیده است.

وزیر صنعت تاکیدکرد: باید همزمان با ایام الله دهه فجر، مدیران وزارتخانه در همه استان‌ها حضور یابند و ضمن بهره‌برداری از واحدهای صنعتی آماده افتتاح، در جلسات مختلف با فعالان اقتصادی مسائل و مشکلات را از نزدیک رصد و برای رفع موانع اقدامات مقتضی را در دستور کار قرار دهند.

وی اضافه‌کرد: بسیاری از مسائل و مشکلات حوزه صنعت، معدن و تجارت در سطح استان‌ها قابل حل است و در این راستا ضرورت دارد از همه ظرفیت‌های قانونی موجود در چارچوب ستادهای تسهیل و رفع موانع تولید، ستاد تنظیم بازار و شورای عالی معادن بهره‌برداری لازم انجام شود.

رحمانی گفت: انتظار می‌رود جلسات ستاد تنظیم بازار در استان‌ها نیز به‌طور مستمر برگزار شود و با توجه به اهمیت حفظ آرامش بازار در سه ماه آینده که همزمان با ایام پایانی سال و حلول ماه مبارک رمضان است، با نگاه ویژه‌ای شرایط تامین و توزیع انواع اقلام کالایی مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

همچنین ببینید

ارزانی در راه است!؟

معاون دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره …