دستاوردهای سفر دو روزه رئیس‌جمهوری به آذربایجان‌شرقی

تبریز- خبرنگار مهدآزادی – ۲۳ طرح در سفر قبلی رئیس‌جمهوری و هیئت دولت به استان آذربایجان شرقی مصوب شده بود که ۱۸ طرح به طور کامل اجرایی شده و پنج طرح نیز حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند و مقرر گردید روند تکمیل آنها تسریع شود.
برخی طرح‌هایی که در این سفر دو روزه افتتاح و به بهره‌برداری رسیدند به شرح زیر معرفی می‌شوند.
افتتاح مرکز همایش‎های بین‌المللی تبریز
همزمان با افتتاح رسمی رویداد تبریز ۲۰۱۸ همایش‎های بین‌المللی تبریز افتتاح شد.
با حضور رئیس‌جمهور و جمعی از مقامات عالی رتبه‌ کشوری و مسئولان استانی، مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز افتتاح شد تا این مجموعه در اولین میزبانی‌اش، پذیرای ۱۵۰۰ میهمان در مراسم افتتاحیه‌ تبریز ۲۰۱۸ باشد.
افتتاح نخستین خانه ایرانی در تبریز
نخستین خانه ایرانی به دستور رئیس جمهوری و از طریق ارتباط ویدیویی در تبریز افتتاح شد.
علی اصغر مونسان با بیان اینکه در هر استان ایجاد یک خانه ایرانی در دستور کار است، گفت: نخستین خانه ایرانی در یکی از خانه های تاریخی تبریز ایجاد شده است.
افتتاح ۷۰ طرح بهداشتی و درمانی در آذربایجان‌شرقی
۷۰ طرح آموزشی، بهداشتی و درمانی در مجموع با یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه در استان آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاح طرح های بهداشتی اظهار کرد: قدمت خدمات پزشکی در تبریز بالغ بر هفت قرن و همزمان با آکسفورد بوده و دومین دارالفنون و دانشکده پزشکی کشور در تبریز ایجاد شده است.
وی افزود : در سفر ریاست جمهوری و هیئت دولت، ۴۱ خانه بهداشت، ۱۴ مرکز بهداشتی، مرکز غربالگری سرطان، کلینیک های تخصصی، دستگاه های ام آر آی، بیمارستان ۶۳ تختخوابی سوانح سوختگی تبریز در مجموع در مقیاس ۵۰ هزار متر مربع به بهره برداری رسیدند.
حسن قاضی زاده هاشمی در ارتباط با پروژه‌های بهداشتی- درمانی اظهار داشت: ۱۱ بیمارستان جدید در استان به بهره برداری رسیده که در کل تاریخ این منطقه بی نظیر است، و همچنین مجموع خانه های بهداشت ساخته شده در این دولت ۳۰ درصد کل خانه های بهداشت در تاریخ آذربایجان شرقی است.
وی آغاز عملیات اجرایی بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی تبریز را مهم ترین طرح های درمانی ذکر کرد و گفت: این بیمارستان در محله آیت ا… علامه طباطبایی و در مرکز شاهراه راه آهن تهران تبریز احداث می شود و بخشی از خاکبرداری آن انجام شده است.
بهره‌برداری از مجتمع فرهنگی‌وهنری شهرستان اسکو
با حضور وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی، مدیرکل بنیاد مسکن استان، فرماندارشهرستان، مدیربنیاد مسکن شهرستان وسایر مسئولین ، مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان اسکو افتتاح ومورد بهره برداری اهالی فرهنگ دوست شهرستان اسکو قرارگرفت.
حافظ باباپور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: برای مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان اسکو بالغ بر۲۵ میلیارد ریال هزینه شده است.
تولید خودروی پیک‌آپ آمیکو در ارس
پروژه خط تولید پیک‌آپ‌های دوکابین و تک کابین گروه صنعتی آمیکو با حضور مرتضی بانک معاون رئیس جمهور و دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور،آیت ا… هاشم‌زاده هریسی نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس،فرماندار و امام جمعه شهرستان جلفا و ازطریق ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور در منطقه آزاد ارس افتتاح شد.
تقی تقی‌زاده اصل رئیس هیئت مدیره‌ گروه صنعتی آمیکو در حاشیه افتتاح این خط تولیدی گفت: خط تولید خودروهای پیکاپ دو کابین و تک کابین با سرمایه‌گذاری ۲۸۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی راه‌اندازی شده است.
افتتاح نخستین کارگاه تولید قالب‌های دایکاست در تبریز
خط تولید قالب‌های دایکاست با حضور وزیر صنعت در قسمت آهنگری کارخانه تراکتور سازی تبریز افتتاح شد.
محمد شریعتمداری با حضور در قسمت آهنگری کارخانه تراکتورسازی ،خط تولید قالب‌های دایکاست را با هزینه ۱۸۰ میلیارد تومان افتتاح کرد.
افتتاح ۲۸۲۸ پروژه ارتباطی، مخابراتی و فناوری اطلاعات در تبریز
آیین افتتاح ۲۸۲۸ پروژه ارتباطی، مخابراتی و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی با سرمایه گذاری ۳۹۷ میلیارد تومان همزمان با سفر رئیس جمهوری در شرکت مخابرات آذربایجان شرقی با حضور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.
سیروس موثقی، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با بیان اینکه خوشبختانه در این استان تمامی شهرها به اینترنت پر سرعت و نسل جدید دسترسی دارند، گفت: بنا است در تمامی روستاهای آذربایجان شرقی نیز همین تجهیزات پیاده سازی شود و روستاییان به اینترنت پر سرعت و نسل جدید دسترسی داشته باشند.
افتتاح نخستین برج فناوری کشور در تبریز
نخستین برج فناوری استانی کشور که توسط صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در تبریز خریداری شده و در اختیار ۲۴ شرکت دانش بنیان قرار گرفته است به بهره برداری رسید.
افتتاح ساختمان جدید دانشکده فنی مهندسی مرند
طی مراسمی به دستور رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس ساختمان جدید دانشکده فنی مهندسی مرند با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری، مسئولین دانشگاه و شهرستان مرند افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز رئیس جمهور در این مراسم با بیان اینکه آذربایجان شرقی استان علم و فرهنگ است، گفت: این استان بزرگانی چون علامه طباطبایی و شاعر شیرین سخنی چون شهریار را در خود پرورده و دانشگاه تبریز دومین دانشگاه کشور پس از دانشگاه تهران است.

همچنین ببینید

احداث بزرگراه تبریز – اهر – باکو به همت مسئولان نیاز دارد

نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی از افزایش اعتبار بزرگراه اهر – تبریز …