دشمن از موفقیت های علمی جوانان کشور عصبانی است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی گفت: جنگ نرم و نفوذ فرهنگی دشمن ضرورت هماهنگی و ارتباط تنگاتنگ اولیای دانش آموزان و مربیان مراکز آموزشی را برای هدایت و کنترل آینده سازان کشور دو چندان کرده است از این رو باید خانه و مدرسه به امر تعلیم و تعلم تمرکز دو جانبه داشته باشند‌.
فارس- حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در مراسم آغاز سال جدید تحصیلی با بیان اینکه ناامیدی استکبار از برخورد سخت با ملت ایران؛ شدت نفوذ فرهنگی را بیشتر کرده است، اظهار داشت: رمز موفقیت دانش آموزان برای غلبه بر بدخواهان در وهله اول ارتقای سطح تحصیلی است که در این زمینه مسئولان آموزش و پرورش وظیفه‌ای سنگین بر عهده دارند.
امام جمعه تبریز افزود: اگر امروز دشمنان بویژه آمریکا تفکر حاکمیت و خود بزرگ بینی بر دیگر کشورها را دنبال می‌کند به دلیل موفقیت‌هایی است که در بُعد علمی بدست آورده‌اند.
حجت الاسلام و المسلمین آل‌هاشم با بیان اینکه رشد علمی کشور در سایه تدابیر هوشمندانه رهبر معظم انقلاب شتاب بیشتری گرفته است، گفت: موفقیت‌های بدست آمده در حوزه فناوری‌های جدید و انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای که دشمنان را عصبانی کرده است در سایه توانمندی‌ها و موفقیت‌های دانشمندان جوان ایرانی است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه در کنار ارتقای سطح تحصیلی تذهیب نفس دانش‌آموزان باید اولویت اولیای و مربیان مراکز آموزشی باشد،افزود: اولیای دانش‌آموزان آرزو دارند فرزندانی داشته باشند که از نظر معنوی و اخلاقی در بالاترین سطح قرار داشته باشند از این رو همکاری و هماهنگی خانه و مدرسه برای تحقق این امر مهم بسیار ضروری به نظر می‌رسد.
امام جمعه تبریز با اشاره به ویژگی‌های جنگ نرم و تاثیر آن در بنیان فکری و اخلاقی دانش آموزان تاکید کرد: پدران و مادران عزیز تربیت فرزندان خود را تنها به مدرسه نسپارند بلکه با ارتباطی مستقیم با مربیان آموزشی و پرورشی در هدایت و کنترل آینده‌سازان کشور نقش‌آفرین باشند.
از سوی دیگر حجت الاسلام و المسلمین آل‌هاشم در مراسم گشایش مدارس علمیه خواهران استان با بیان اینکه دشمن در قالب جنگ نرم در مسائل دینی شبهه افکنی می‌کند، اظهار داشت: شکوفایی استعدادها در حوزه‌های علمیه و بهره‌گیری از معلومات اندیشمندان علمی و فقهی بسیاری از توطئه‌های استکبار را خنثی می‌کند.
رئیس شورای عالی مدیریت حوزه علمیه استان آذربایجان‌شرقی با تاکید بر ارتقای تحصیلی طلاب خواهر تصریح کرد: تلاش دشمنان بر این است مسیر شتاب علمی کشور را مختل کنند از این رو درجا زدن در حوزه علمی جایز نیست.
وی با تقدیر از فعالیت‌های علمی و فرهنگی انجام یافته در مدارس مختلف، افزایش قدرت پاسخگویی به شبهات را در گروی ارتقای تحصیلی و معنویت و تذهیب نفس دانست.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تقارن بهار تعلیم و تربیت با هفته گرامیداشت دفاع مقدس گفت: ملت ایران در این جنگ تحمیلی با غلبه بر اهداف سلطه جویانه عراق به پشتیبانی غرب و شرق پیروز میدان شد.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه براندازی نظام اسلامی، تجزیه کشور از جنوب و تسلط بر نفت منطقه از اهداف نظام استکبار در جنگ تحمیلی بود، تصریح کرد: وحدت کلمه و جانفشانی جوانان مومن و انقلابی اجازه نداد دشمن در رسیدن به نقشه‌های خود موفق باشد‌.

همچنین ببینید

واردات لوازم خانگی ممنوع شد

مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت گفت: در حوزه تولید ماشین لباس شویی ۵۸ …