دشمن از موفقیت های علمی جوانان کشور عصبانی است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی گفت: جنگ نرم و نفوذ فرهنگی دشمن ضرورت هماهنگی و ارتباط تنگاتنگ اولیای دانش آموزان و مربیان مراکز آموزشی را برای هدایت و کنترل آینده سازان کشور دو چندان کرده است از این رو باید خانه و مدرسه به امر تعلیم و تعلم تمرکز دو جانبه داشته باشند‌.
فارس- حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در مراسم آغاز سال جدید تحصیلی با بیان اینکه ناامیدی استکبار از برخورد سخت با ملت ایران؛ شدت نفوذ فرهنگی را بیشتر کرده است، اظهار داشت: رمز موفقیت دانش آموزان برای غلبه بر بدخواهان در وهله اول ارتقای سطح تحصیلی است که در این زمینه مسئولان آموزش و پرورش وظیفه‌ای سنگین بر عهده دارند.
امام جمعه تبریز افزود: اگر امروز دشمنان بویژه آمریکا تفکر حاکمیت و خود بزرگ بینی بر دیگر کشورها را دنبال می‌کند به دلیل موفقیت‌هایی است که در بُعد علمی بدست آورده‌اند.
حجت الاسلام و المسلمین آل‌هاشم با بیان اینکه رشد علمی کشور در سایه تدابیر هوشمندانه رهبر معظم انقلاب شتاب بیشتری گرفته است، گفت: موفقیت‌های بدست آمده در حوزه فناوری‌های جدید و انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای که دشمنان را عصبانی کرده است در سایه توانمندی‌ها و موفقیت‌های دانشمندان جوان ایرانی است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه در کنار ارتقای سطح تحصیلی تذهیب نفس دانش‌آموزان باید اولویت اولیای و مربیان مراکز آموزشی باشد،افزود: اولیای دانش‌آموزان آرزو دارند فرزندانی داشته باشند که از نظر معنوی و اخلاقی در بالاترین سطح قرار داشته باشند از این رو همکاری و هماهنگی خانه و مدرسه برای تحقق این امر مهم بسیار ضروری به نظر می‌رسد.
امام جمعه تبریز با اشاره به ویژگی‌های جنگ نرم و تاثیر آن در بنیان فکری و اخلاقی دانش آموزان تاکید کرد: پدران و مادران عزیز تربیت فرزندان خود را تنها به مدرسه نسپارند بلکه با ارتباطی مستقیم با مربیان آموزشی و پرورشی در هدایت و کنترل آینده‌سازان کشور نقش‌آفرین باشند.
از سوی دیگر حجت الاسلام و المسلمین آل‌هاشم در مراسم گشایش مدارس علمیه خواهران استان با بیان اینکه دشمن در قالب جنگ نرم در مسائل دینی شبهه افکنی می‌کند، اظهار داشت: شکوفایی استعدادها در حوزه‌های علمیه و بهره‌گیری از معلومات اندیشمندان علمی و فقهی بسیاری از توطئه‌های استکبار را خنثی می‌کند.
رئیس شورای عالی مدیریت حوزه علمیه استان آذربایجان‌شرقی با تاکید بر ارتقای تحصیلی طلاب خواهر تصریح کرد: تلاش دشمنان بر این است مسیر شتاب علمی کشور را مختل کنند از این رو درجا زدن در حوزه علمی جایز نیست.
وی با تقدیر از فعالیت‌های علمی و فرهنگی انجام یافته در مدارس مختلف، افزایش قدرت پاسخگویی به شبهات را در گروی ارتقای تحصیلی و معنویت و تذهیب نفس دانست.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تقارن بهار تعلیم و تربیت با هفته گرامیداشت دفاع مقدس گفت: ملت ایران در این جنگ تحمیلی با غلبه بر اهداف سلطه جویانه عراق به پشتیبانی غرب و شرق پیروز میدان شد.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه براندازی نظام اسلامی، تجزیه کشور از جنوب و تسلط بر نفت منطقه از اهداف نظام استکبار در جنگ تحمیلی بود، تصریح کرد: وحدت کلمه و جانفشانی جوانان مومن و انقلابی اجازه نداد دشمن در رسیدن به نقشه‌های خود موفق باشد‌.

همچنین ببینید

شرایط فعلی بازار نیاز به نظارت جدی دارد

رئیس قوه قضائیه به رئیس سازمان بازرسی کل کشور دستور داد گزارش بررسی‌های خود در …