دشمن نمی‌تواند بین مردم و نیرو‌های مسلح تفرقه ایجاد کند

امام جمعه تبریز با محکوم کردن اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه گفت: آمریکا سرخط تروریسم در جهان است.
باشگاه خبرنگاران جوان- حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم نماینده، ولی فقیه در استان در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در تبریز به سفر نخست وزیر عراق به ایران اشاره و اظهار کرد: در این سفر توافقات خوبی حاصل شد و به عبارتی دستاورد‌های سفر گذشته رئیس جمهور ایران به عراق در این سفر تکمیل شد و به خوبی نشان داد که روابط صمیمی و روابط گرمی بین این دو کشور وجود دارد که باید بیش از پیش در جهت توسعه مناسبات تلاش کرد.
وی افزود: یکی از دستاورد‌های مهم این سفر رایگان شدن هزیمه روادید برای زوار دو کشور است.
امام جمعه تبریز در ادامه به قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی توسط سران آمریکا اشاره کرد و گفت: این موضوع یکی از رویداد‌هایی است که توسط ترامپ انجام شد به طوریکه این اقدام نابخرادانه و نامشروع نشانه دیگری از ضعف این کشور در مقابل ملت ایران و نیرو‌های مسلح و سپاه است.
وی با تاکید بر اینکه این اقدام ناقض قوانین و معاهدات بین‌المللی است، افزود: استکبار جهانی از دوران پیروزی انقلاب به کرات از سپاه پاسداران سیلی خورده است و به عبارت دیگر این اقدام را می‌توان واکنش آن‌ها در برابر قدرت‌نمایی سپاه دانست.
امام جمعه تبریز گفت: حماسه‌های سپاه در هشت سال دفاع مقدس، بازسازی خرابه‌های پس از جنگ هشت ساله، مقابله در جبهه میدانی با گروه تروریستی و نقش‌آفرینی در کمک به مردم سیل‌زده در کشور از جمله شهر‌های لرستان، خوزستان، گلستان بر کسی پوشیده نیست، این جمله امام رحمت‌ا… برای آمریکا یادآور می‌شویم که اگر سپاه نبود، کشور نبود.
نماینده، ولی فقیه در استان ادامه داد: البته این اقدام نمایشی نمی‌تواند هیچ خللی در محبوبیت مردمی این نیروی مقتدر ایجاد کند به طوریکه طبق فرمایش رهبری این اقدام ناشی از کینه آن‌ها از موفقیت‌های سپاه در میدان‌های گوناگون از جمله در سوریه و عراق است از این‌رو در صدد مقابله سیاسی با محبوبیت سپاه هستند که تنها روش، این اقدام احمقانه بود.
وی با بیان اینکه آمریکا با این کار خود گربه رقصانی می‌کند، تصریح کرد: به لطف پروردگار کار به جایی خواهد رسید که همه این خیانت‌ها به خودشان برخواهد گشت و این فریب‌ها گریبانگیر ترامپ و احمق‌های مثل خودش خواهد شد.
آل‌هاشم با تاکید بر اینکه الحمدا… عشق و حمایت همه جانبه از سپاه در عمده مردم، نهادها، مسئولان و نمایندگان مشاهده می‌شود، افزود: حتی نمایندگان مجلس با لباس سپاه در مجلس حضور یافتند و در حمایت از سپاه با ۲۵۰ امضا این اقدام را محکوم کردند.
وی متذکر شد: همه این حمایت‌های همه جانبه ملت نشان می‌د‌هد که اساساً این‌گونه اقدامات تاثیری در اراده پولادین برای رسیدن به آرمان‌های ما ندارد و دشمن نمی‌تواند هیچ‌گونه تفرقه بین مردم و نیرو‌های مسلح ایجاد کند، این اقدام احمقانه باعث شد وحدت و همدلی در بین گروه‌های مختلف داخل نظام بیشتر و عمیق‌تر شود.
امام جمعه تبریز بیان کرد: از دولت می‌خواهیم تا در مقابل این اقدام نامشروع یک اقدام متقابل انجام دهد تا هیئت حاکمه آمریکا که خود عامل تشکیل و تاسیس گروه‌های تروریستی است، از این اقدام احمقانه خود پشیمان شود.
خطیب نماز جمعه تبریز یادآور شد: البته طرح تروریست خواندن سپاه از زمان جورج بوش بود و موضوع جدیدی نیست.
امام جمعه تبریز در اعلام مناسبت‌های تقویمی هفته با تبریک اعیاد شعبانیه، روز ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان گفت: امیدواریم جوانان از این حضرت الگو گرفته و به عبارتی جوانان در تراز انقلاب اهل اخلاص، دغدغه‌مندی و مسئولیت‌پذیری، عمل به تکلیف، بصیرت، عقلانیت، اعتدال، خودباوری، اعتماد به نفس، شجاعت، عمل مجاهدانه، حضور در صحنه، ایستادگی، خط شکنی و پیشرو بودن، امید، ساده‌زیستی و مخالف رفاه‌طلبی باشند.
وی به سالروز تولد حضرت ولیعصر (عج) اشاره کرد و گفت:‌ای تبریزی‌ها،‌ای آذربایجانی‌ها چرا حرکات نسبت به تزئین خیابان‌ها در نیمه شعبان کمرنگ شده است؟ مساجد، بازار، ادارات، دانشگاه‌ها، اصناف و محلات این تزئین‌ها را شروع کنید و حال و هوای نیمه شعبان به شهر بدهید.
نماینده، ولی فقیه در استان افزود: از استاندار آذربایجان‌شرقی و شهرداری‌ها درخواست می‌کنیم تا از ادارات مطالبه کند رنگ و بوی شعبانی به جلوی ادارات بدهند.
وی بیان کرد: نباید این جشن‌های شعبانیه دولتی باشد بلکه ما منتظر اقدامات خودجوش و عاشقانه مردم نسبت به امام زمان (عج) هستیم که البته جا دارد از هیئت‌های مذهبی در رابطه با برگزاری جشن‌های شعبانیه تشکر کنیم.
خطیب نماز جمعه تبریز از حضور سپاهیان با لباس فرم در نماز جمعه تشکر و قدردانی کرد.
وی در ادامه به سالگرد شهادت صیاد شیرازی اشاره کرد و گفت: این شهید یک فرد دلسوخته، عاشق و ولایی بود و در زمان هشت سال وداع مقدس زحمات زیادی کشید و معتقد بود که ارتشی و سپاهی یک لشکر الهی هستند.
امام جمعه تبریز به ارتباط گسترده شهید صیاد شیرازی با علما اشاره کرد و گفت: بنده خاطرات زیادی با این شهید دارم و به عبارتی منافقان نتوانستند اقتدار و استعداد این شهید را ببیند.
وی خم شدن یک سرهنگ ارتشی و پله شدن برای سیل زدگان را مورد اشاره قرار داد و گفت: به حق امام راحل ارتش را به خوبی شناخته بود و فرمان دادند تا ارتش باید بماند و این اعتماد منجر شد تا ۴۸ هزار شهید تقدیم اسلام شود.

همچنین ببینید

صنعت آب و برق کشور با سیاست های اقتصاد مقاومتی همسو باشد

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: برنامه‌های صنعت آب و برق باید با …