راهمان را ادامه می‌دهیم

رئیس جمهور با بیان اینکه در یک جمعیت هشتاد و خرده‌ای میلیونی اختلاف نظر وجود دارد، تصریح کرد: در این میان تندروها ما را با مشکل رو به رو می‌کنند.
ایسنا- حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جمع مردم رفسنجان با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: در این شرایط عده‌ای گفتند شما هم بلافاصله از برجام خارج شوید عده‌ای گفتند در هر شرایطی در توافق بمانید و عده‌ای هم گفتند راه بینابین انتخاب کنید که ما همین راه بینابین را انتخاب کردیم. ما با ادامه برجام سال آینده به یک هدف بسیار بزرگ سیاسی، امنیتی ودفاعی می‌رسیم. سال‌هاست خرید سلاح از طرف ایران طبق قطعنامه سازمان ملل ممنوع است و ما نمی‌توانیم سلاح خود را بفروشیم اما اگر برجام را نگه داریم سال آینده تحریم تسلیحاتی ایران برداشته می‌شود و ما می‌توانیم به راحتی هم سلاح بخریم و هم بفروشیم.
وی ادامه داد: امروز می‌توانیم از توافق خارج شویم اما قطعنامه‌های شورای امنیت علیه ایران باز می‌گردد، منافع ما در ماندن در برجام است ما برجام
را حفظ می‌کنیم اما در عین حال پله پله تعهدات خود را کاهش می دهیم نمی‌شود ما ۱۰۰ درصد تعهدات خود را اجرا کنیم ولی طرف مقابل آن را اجرا نکند.
وی با بیان این که امروز شرایط ما در توان هسته‌ای نسبت به هر زمانی بهتر است گفت: ما در این سال‌ها تحقیقات خود را ادامه دادیم و تعداد سانتریفیوژهای کشور از پنج نوع به ۱۵ نوع رسیده است. ما توافق را حفظ می‌کنیم و حقوق مردم را پاس داشته و تسلیم فشار دشمن نمی‌شویم این مسیر یک مسیر تعامل است.
روحانی تاکید کرد: ما دست روی دست نگذاشتیم و چشم امیدمان به بیرون از مرزها نیست امید ما اول به خداوند و بعد دست پر برکت و پر توان ملت ایران است.
وی با اشاره به این که در سفر به کرمان ۱۴ هزار طرح و پروژه افتتاح می‌شود تصریح کرد: با تصمیمات گرفته شده آب آشامیدنی و صنعتی استان یزد و کرمان برای ۳۰ سال آینده از خلیج فارس تا دریای عمان تامین می‌شود. سال آینده اولین قسمت آب به کرمان و یزد وارد می‌شود. و وقتی آب صنعت تامین شود، آبی که تاکنون در صنعت مصرف می‌شده در سایر بخش‌ها استفاده می‌شود از این آب برای طرح‌های گلخانه ای هم می‌شود استفاده کرد.
روحانی گفت: ما به یک پارک علم و فناوری برای تامین اشتغال جوانان تحصیل کرده دانشگاهی نیازمندیم زیرا برای تامین اشتغال برای مردم عادی به طور نسبی حرکت خوبی شروع شده اما برای تحصیل کردگان دانشگاهی باید اقدام داشته باشیم. زمین مناسب برای پارک علم و فناوری آماده است و می‌توان کار ساختمانی را بلافاصله شروع کرد تا شرکت‌های دانش بنیان را یکجا جمع کنیم.
روحانی با اشاره به اهمیت شهر رفسنجان در پیروزی نهضت انقلاب و جنگ تحمیلی گفت: طرح های عظیم و بزرگ در این شهر افتتاح می شود.
وی ادامه داد: آمریکا بداند با تحریم ها این ملت بزرگ را نمی‌تواند به زانو در بیاورد. ما با همه توان در برابر دشمنان‌مان می‌ایستیم. ما کار خلافی نکردیم. حاضر نیستیم در برابر دستورات شما سر فرود بیاوریم. هر روزی که شما به همه تعهداتان عمل کردید، ما هم به تعهداتمان عمل می‌کنیم، تعهد یک جانبه که نمی‌شود.
رئیس جمهور گفت: ما شکست نخوردیم و نخواهیم خورد؛ راه‌مان را ادامه می دهیم. می دانیم که مردم از لحاظ زندگی در سال ۱۳۹۷ و امسال در فشار هستند، ما می دانیم درآمد و مخارج مردم مخصوصا درآمدهای ثابت سخت شده است.
رئیس جمهور اعلام کرد: در روزهای آینده طرحی اعلام می‌کنیم برای خانواده هایی که در فشار اقتصادی هستند. حدود ۱۸ میلیون خانوار نیازمند کمک هستند. تلاش می‌کنیم از ماه آینده بتوانیم به این ۱۸ میلیون کمک کنیم. این طرح مهم دولت در سال ۱۳۹۸ است که طی روزهای آینده مشخصات آن برای مردم روشن خواهد شد. طرح حمایتی دولت برای کمک به زندگی مردم است تا باهم از تحریم عبور کنیم.

همچنین ببینید

وقف ابزار عدالت اجتماعی است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که وقف یک ابزار مناسب برای تحقق …