راهپیمائی عظیم اربعین زمینه ساز تمدن نوین اسلامی است

امام جمعه تبریز گفت: راهپیمایی میلیونی و خودجوش اربعین حسینی زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی است.
ایرنا- حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در اجتماع عظیم خادمان و زائران اربعین حسینی در مسجد صاحب الامر تبریز افزود: این حماسه حسینی هر سال علاوه بر مردم ایران با استقبال بیشتر مسلمانان جهان مواجه شده و زمینه را برای تحقق منویات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در خصوص تمدن نوین اسلامی فراهم می کند.
وی با تاکید بر اینکه این تمدن به نیروهای جوان، نخبه و باانگیزه نیاز دارد، اظهار داشت: مسیرهای راهپیمایی اربعین حسینی محل رویش چنین انسان هایی است که خود را برای سربازی در مسیر این تمدن آماده می کنند.
امام جمعه تبریز گفت: جوانان شرکت کننده در راهپیمایی اربعین حسینی با پای پیاده از نجف اشرف تا کربلا را با انگیزه الهی طی می کنند و با حضور در ملجاء امام حسین(ع) و اعلام بیعت با ایشان در واقع نوعی مهاجرت نمادین از خود به سمت امام را به نمایش می گذارد.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز خطاب به موکب داران ایرانی، عراقی ها و خادمان راهپیمایی اربعین فرمودند که این راهپیمایی می‌تواند زمینه ساز تحقق هدف نهایی اسلام و تشکیل تمدن عظیم و نوین اسلامی شود و باید این حرکت برای تحقق این تمدن جدی تداوم یابد.
وی با اشاره به بعد جهانی راهپیمایی اربعین حسینی یادآوری کرد: بازخوانی و بازشناسی مبانی اندیشه رهبر معظم انقلاب از جهت مفهومی و ساختاری در مورد راهپیمایی عظیم اربعین، تولید ادبیات در این زمینه از اندیشه‌های ایشان و اهتمام نخبگان و اندیشمندان ایرانی و منطقه ای به ایده پردازی درباره نظریه اربعین و تمدن نوین اسلامی از ابعاد جهانی این حماسه برای تحقق دیدگاه های رهبری است.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه تقویت هویت شیعی و گسترش فرهنگ غنی و عظیم شیعه از دیگر کارکردهای ارزشمند راهپیمایی اربعین حسینی در ابعاد جهانی است، گفت: در این راهپیمایی باید برای ایجاد وحدت و اتحاد بیشتر در بین مسلمانان جهان تلاش کرد.
**********
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، افزود: عده‌ای در قالب تشیع لندنی با سوء استفاده از چنین برنامه هایی سعی دارند بین برادران مسلمان تفرقه بیاندازند که باید همه مواظب این توطئه‌ها باشند.

همچنین ببینید

بازخوانی دفاع مقدس چراغ راه آیندگان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، این دوران …