راهپیمایی اربعین حسینی تجلی وحدت مسلمانان است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: راهپیمایی اربعین حسینی با حضور موکب‌ها موجب شکوه و همدلی تماشایی می‌شود.
ایسنا- حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در نشست مدیران و خادمان مواکب اربعین با بیان این‌که حضور گسترده مردمی همه ساله در برگزاری مراسم اربعین حسینی(ع) بازتاب گسترده‌ ای در عرصه بین المللی داشته است، افزود: این میراث معنوی با عظمت به لحاظ معنی و مفهوم و به لحاظ آیینی، با اشتیاق و شور روزافزون، یکی از بی‌نظیرترین میراث معنوی زنده بشری را رقم زده است.
وی، راهپیمایی اربعین حسینی را بزرگترین اجتماع انسانی در جهان دانست و ادامه داد: اجتماع اربعین حسینی(ع) بازخوانی بی‌نظیرترین حماسه تاریخ بشریت برای دفاع از ارزش‌های انسانی و تبیین چهره رحمانی دین حنیف اسلام بوده و نمادی از پیشتازی امت اسلامی در حق‌جویی، ظلم ستیزی و مبارزه با مستکبران است.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم تاکید کرد: راهپیمایی عظیم اربعین حسینی، به خوبی بالندگی بیداری دینی مردم را به تصویر کشیده و نشان می‌دهد که جوامع اسلامی بویژه شیعیان در مسیر بیداری اسلامی دچار تردید و سستی نشده‌اند.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به این‌که شیوع کرونا برنامه‌های برپایی پیاده‌روی اربعین را تحت تأثیر قرار داده است، گفت: با توجه به بسته بودن مرزهای عراق و عدم برقراری سفر به عتبات، وضعیت پیاده‌روی اربعین هم مشخص نیست.
وی با تاکید بر حفظ روحیه همدلی و مشارکت بین موکب‌های اربعین از مسئولان مواکب استان خواست چنانچه کشور عراق شرایطی برای پذیرش زائران حسینی نداشت در قالب هیئت مذهبی، مواکب ارتباط صمیمی خود را تقویت و حفظ کنند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم اخلاص در عمل را رمز موفقیت و پایداری کار در همه حوزه‌ها خصوصا موکب داری دانست.

همچنین ببینید

احداث شهرک صنایع‌دستی و گردشگری در تبریز

استاندار آذربایجان‌شرقی ثبت شهرها و روستاهای ملی صنایع‌دستی را عاملی موثر در رونق بخش گردشگری …