رسانه‌ها به مردم و جوانان بیشتر بپردازند

تبریز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در نشست مشترک شورای سیاست گذاری و اداری سازمان بسیج رسانه ای استان، پرداختن به شور و نشاط اجتماعی و انتشار اخبار امیدوارکننده را از جمله انتظارات خود از رسانه ها بیان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمدعلی آل هاشم اظهار داشت: رسانه ها باید با تولید و انتشار اخبار، گزارش ها و تحلیل های منصفانه و واقع بینانه نسبت به ایجاد خوشبینی به آینده در میان مردم و به ویژه جوانان همت گمارند، زیرا ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه حرکت در مسیر دشمنان نظام است.
وی، پردازش درست و دقیق دوران هشت سال دفاع مقدس و ارج نهادن به اسطوره های ملت در این مقاومت بی همتا را از دیگر کارکردهای مهم رسانه ها دانست و ادامه داد:
در این راستا باید رشادت ها و از جان گذشتگی های شهدا و ایثارگران به خوبی در رسانه ها انعکاس یابد و نسبت به معرفی اسطوره های آن دوران اقدام شود تا نسل های جدید و آینده با این دوران پرافتخار به خوبی آگاه شوند.
امام جمعه تبریز به رویداد مهم تبریز ۲۰۱۸ نیزاشاره کرد و برنامه ریزی برای این اتفاق مهم را تنها منحصر به حوزه موسیقی و برنامه های هنری ندانست و اضافه کرد: در این زمینه باید مسئولان برگزاری این رویداد درباره نقش به تصویر کشیدن تشیع و آموزه های دینی و مذهبی تبریز نیز همت عالی از خود نشان دهند.
وی به سخنان و تاکیدات مقام معظم رهبری درباره «جوانان» و «مردم» اشاره کرد و با بیان اینکه این دو واژه در سخنان امام راحل و رهبری بیشترین فراوانی را داشته است، از رسانه های گروهی و خبرنگاران درخواست کرد تا با انتشار و تهیه اخبار و گزارش های تحلیلی در این خصوص وارد عمل شده و در احیای جایگاه جوانان در امور جاری کشور گام بردارند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، جمعیت ۷۰ درصدی زیر ۳۰ سال در کشور که ۳۵ درصد از این فراوانی نیز بین ۱۵ تا ۲۸ سال سن دارند، را یک سرمایه عظیم برای ایران اسلامی خواند و گفت: توسعه و ترقی کشور در عرصه های مختلف بدون توجه به این قشر غیرممکن خواهد بود.
وی، افتخارآفرینی در عرصه های هسته ای، تولیدی، دینی، صنعت، المپیادهای علمی و ورزشی برای جمهوری اسلامی ایران را ناشی از همت بالای جوانان دانست و بر ارزش گذاری به این قشر تاکید کرد.
امام جمعه تبریز، حضور جوانان پرشور در میادین و ورزشگاه های مختلف کشور و از جمله استادیوم یادگار امام تبریز را نمونه ای از فرصت ها و ظرفیت های بالای جوانان بیان و اظهار کرد: هوادارانی که در ورزشگاه برای حمایت از تیم تراکتورسازی حاضر می شوند، افتخار و زینت مملکت هستند و نباید به هیچ عنوان با برچسب های مختلف آنها را با دست خودمان برنجانیم.
وی در عین حال توضیح داد ضمن اینکه از نیروی جوانان کشور باید بیشتر در پیشبرد کارهای اجرایی که نیاز به انرژی و سرعت عمل دارد حداکثر استفاده به عمل آید، از خدمات و تجربیات ارزشمند هم که از ذخایر جامعه هستند نبایدغفلت گردد و لازم است افراد باتجربه که سوابق ممتدی در اداره امور داشته‌اند در کارهای ستادی حضور فعال داشته و در برنامه‌ریزی  ها مشارکت نمایند.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در این جلسه خبرنگاران استان را در عین رقابت سالم، به داشتن تعصب حرفه ای و رسانه ای نسبت به یکدیگر توصیه کرد و با ابراز تاسف از اینکه عده ای از فعالان رسانه ای استان نسبت به عده‌ای دیگر قضاوت نادرستی دارند، افزود: در هر حال با وجود اختلاف سلیقه ها و رقابت خبری، باید اهل رسانه تعصب و غیرت حرفه ای و رسانه ای خود را همواره حفظ و آن را تقویت کنند.
وی اظهار کرد: هرچند دنیای رسانه با رقابت همراه است و البته هیچ ایرادی هم ندارد، اما حفظ جایگاه ها و تعصب حرفه ای به همکاران نباید به بوته فراموشی سپرده شود.
پیش از سخنان نماینده ولی فقیه در استان، مسئول سازمان بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی طی سخنانی گفت: تعریف و تدوین «رسانه‌ای در تراز انقلاب اسلامی» یکی از محوری‌ترین مباحثی است که سازمان بسیج رسانه استان بر روی آن تاکید دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس، روح الله دهقان‌نژاد در این دیدار که منتخبان جشنواره ابوذر نیز حضور داشتند اظهار داشت: در یک سال گذشته همکاران مطبوعاتی در یک فضای رسانه‌ای خوب از تمام تخصص رسانه‌ای خود برای تعامل و همفکری برای پیشبرد اهداف رسانه‌ای شهر بهره برده‌اند.
وی افزود: ۳۰۰ رسانه در استان آذربایجان‌شرقی در حوزه اخلاق و افکار عمومی در یک سال گذشته با سازمان بسیج رسانه همکاری نزدیکی داشتند و ما درصدد هستیم از ظرفیت‌های رسانه‌های استان حداکثر استفاده را بکنیم.
مسئول سازمان بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی با اشاره به این که برای همگرایی و هم افزایی بین رسانه‌ها و مطبوعات استان وجود یک مجتمع مطبوعاتی و رسانه‌ای ضروری است تصریح کرد: در این زمینه مجتمع فرهنگی وهنری ۲۹ بهمن تبریز می‌تواند گزینه خوبی باشد که با یک سری تغییرات کاربری می تواند به مجتمع مطبوعاتی تبدیل شود.
دهقان نژاد با اشاره به راه‌اندازی موزه مطبوعات در تبریز تصریح کرد: با وجودی که تبریز و آذربایجان از جایگاه و پیشینیه بسیار قوی و غنی برخوردار است ولی موزه مطبوعات این شهر تاکنون آن طور که باید جدی گرفته نمی‌شود و تجهیز و راه‌اندازی موزه مطبوعات به عنوان یک مطالبه ملی باید توسط رسانه‌ها مطرح شود.
وی از تشکیل هیئت بانوان اندیشه ورز بسیج رسانه خبر داد و گفت: تشکیل هیئت بانوان اندیشه ورز در سال۹۷ مهم‌ترین و در اولویت‌ترین برنامه‌ای است که آن را اجرایی می‌کنیم و در کنار آن تشکیل کانون بسیج رسانه در شهرستان‌ها یکی دیگر از اهداف و چشم‌اندازهای تعیین شده سازمان بسیج رسانه است.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …