رفع مشکلات آزادگان در اولویت قرار دارد

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر لزوم حل و فصل مشکلات مربوط به آزادگان، گفت: رفع مسایل و مشکلات آزادگان جزو اولویت‌های اصلی مدیریت استان است.
ایرنا- محمدرضا پورمحمدی در مراسم تجلیل از آزادگان به مناسبت سالروز ورود به میهن اسلامی، افزود: سختی‌هایی که جانبازان و آزادگان در دوران دفاع مقدس متحمل شده‌اند بر کسی قابل تصور نیست و بر همین اساس رهبر انقلاب از این قشر به عنوان استوانه‌های صبر، ایمان و استقامت ملت ایران یاد کرده‌اند.
وی از آزادگان، خانواده‌های شهدا و جانبازان به عنوان سرمایه‌های ارزشمند جامعه یاد و اضافه کرد: چاره‌جویی برای حل مشکلات این قشر یکی از اولویت‌های اساسی مدیریت ارشد استان است چون همه ما مدیون فداکاری و رشادت های آنها هستیم.
پورمحمدی اظهار داشت: زحمات و جانفشانی‌های مجاهدانه آزادگان به حدی ستودنی است
که آن‌ چه را در دل داریم نمی‌توانیم بر زبان بیاوریم، اما همواره برای حل مشکلات این عزیزان تلاش خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه آسایش، آزادی و امنیت امروز کشور به همین راحتی به دست نیامده و باید قدردان این نعمت بود، بر ضرورت تبیین ارزش ها و فرهنگ دفاع مقدس به جوانان و نسل های سوم و چهارم انقلاب تاکید کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم، گفت: در هر جامعه‌ای که هر کس به هر نحو ممکن خدمتی ارایه کرده، بر مردم حق دارد و در این‌ بین آزادگان و خانواده‌های شاهد و ایثارگر بیشترین حق را به گردن جامعه دارند، چون هر موفقیتی که در کشور توسط آحاد مختلف مردم به‌ دست‌ آمده است به برکت محیط آرام و آرامشی است که توسط ایثارگران فراهم شده است.
عباس پورحسن اظهار داشت: آذربایجان‌شرقی در طول دوران دفاع مقدس ۹ هزار و ۸۲۳ شهید، ۲۳ هزار و ۷۰۴ نفر جانباز و یک هزار و ۷۸۳ نفر آزاده تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.
وی با بیان اینکه از مجموع آزادگان استان ۸۶ درصد را نیروهای ارتش، ۱۳ درصد را نیروهای سپاهی و بسیجی و یک درصد را نیز سایرین تشکیل می دهد، اظهار داشت: هنگام اسارت این افراد تنها ۱/۵ درصد آنها دارای تحصیلات دانشگاهی بودند که این عدد در حال حاضر به افزون بر ۳۰ درصد رسیده است.

همچنین ببینید

واردات لوازم خانگی ممنوع شد

مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت گفت: در حوزه تولید ماشین لباس شویی ۵۸ …