رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری اصلی‌ترین کار در استان است

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر موضوع تکریم ارباب‌رجوع در دستگاه‌های دولتی وادارات، گفت: بر اساس تصمیماتی که گرفته‌شده بازدیدهای سرزده از ادارات انجام خواهد شد و مدیر وظیفه دارد در هفته یک یا دو ساعت برای ملاقات عمومی وقت گذاشته و حتی زمان دیدار با مردم را مشخصاً مطرح کند.
فارس- مجید خدابخش در دیدار با جمعی از خانواده شهدا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: زیارت خانواده شهدا و ایثارگران موجب شادی و دل‌خوشی می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به مسئله اشتغال جوانان در جامعه امروزی، افزود: اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران برای ما یک اصل بوده اما در حال حاضر مجوز استخدام صادر نشده و در صورت صدور مجوزهای لازم برای برگزاری آزمون استخدامی این مسئله در اولویت خواهد بود.
استاندار آذربایجان‌شرقی با تأکید بر اینکه اشتغال تنها در بحث استخدام خلاصه نمی‌شود، اضافه کرد: اشتغال امکان دارد در کارخانه باشد،
امروز جوانان با استفاده از فکرها و ایده‌های جدید و با استفاده از فضای مجازی برای خود اشتغال ایجاد کرده و کسب درآمد می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: در جامعه امروزی مشکل اشتغال از طریق استخدام حل نخواهد شد بلکه اشتغال از طریق سرمایه‌گذاری حل می‌شود بر همین اساس امروز به دنبال این هستیم، اصلی‌ترین کار رفع مشکلات و موانع واحدهای تولیدی و صنعتی استان بوده و اولویت با واحدهایی است که می‌خواهند توسعه پیدا کنند.
خدابخش بیان کرد: البته بحث استخدام به‌جای خود ولی باید به دنبال حوزه‌های دیگر و بحث سرمایه‌گذاری باشیم، امروز حتی در حوزه گردشگری بیش از چند هزار اشتغال وجود دارد.
وی با تأکید بر اینکه اشتغال و نان حلال از طریق سرمایه‌گذاری ایجاد می‌شود ادامه داد: تنها در بحث تبریز ۲۰۱۸ که فرصتی بسیار خوب برای استان و تبریز در راستای توسعه اقتصادی است می‌توان کارهای بسیاری برای جذب گردشگر و ایجاد اشتغال انجام داد.
استاندار آذربایجان شرقی، در ادامه با تأکید بر موضوع تکریم ارباب‌رجوع در دستگاه‌های دولتی وادارات، گفت: بر اساس تصمیماتی که گرفته‌شده بازدیدهای سرزده از ادارات انجام خواهد شد و مدیر وظیفه دارد در هفته یک یا دو ساعت برای ملاقات عمومی وقت گذاشته و حتی زمان دیدار با مردم را مشخصاً مطرح کند، علاوه بر حضور بازرسان ما نیز به‌صورت تصادفی بازدید خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: در ادارات قطعاً اشکالاتی وجود دارد و وظیفه‌ داریم تلاش کنیم این مشکلات را رفع کنیم که وظیفه اصلی ما بوده و خدمتگزاری وظیفه اصلی مدیر است.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …