روزانه ۱۳۵۰ تن پلیمر مستقیما از تبریز صادر می شود

عملیات احداث خط اتیلن از میاندوآب به تبریز با حضور حجت السلام و المسلمین محمدعلی آل هاشم نمایندۀ ولی فقیه و امام جمعه تبریز، مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی، پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان استانی بطور همزمان در مجتمع پتروشیمی تبریز و میاندوآب آغاز شد.
روابط عمومی پتروشیمی تبریز- این طرح برای انتقال سالانه ۲۰۰ هزار تن اتیلن با لوله گذاری ۱۰ اینچی بطول ۱۵۴ کیلومتر با ۱۴۶۷ میلیارد ریال اعتبار در مدت یکسال در سه فاز اجرا و به بهره برداری خواهد رسید که در افزایش ظرفیت تولیدی با ایجاد طرح های توسعه ای، افزایش تنوع محصولات برای رقابت در بازارهای مصرف، ایجاد ارزش افزوده با بهبود فرآیندهای تولیدی و سود آوری تأثیر به سزائی خواهد داشت.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلامین آل هاشم نمایندۀ ولی فقیه و امام جمعه تبریز از تلاش های مسئولان در اجرای این طرح قدردانی کرد که اجرای آن علاوه بر افزایش تولید و سود آوری، برای ایجاد شغل در منطقه تأثیر گزار خواهد بود.
مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی نیز از ادارۀ بهتر و بهبود مدیریت در سودآوری با توسعه های گسترده در پتروشیمی تبریز از این شرکت به عنوان یکی از موفق ترین شرکت های این منطقه در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی نام برد و در به مرحلۀ اجرا رسیدن خط اتیلن از وزارت نفت، نمایندگان مجلس بویژه دکتر پزشکیان و دیگر مسئولان قدردانی کرد.
پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز آمادگی خود را برای پیگیری و هماهنگی های لازم جهت پیشبرد اجرای فاز دوم این پروژه از بناب به تبریز اعلام کرد و اثرات مثبت اجرای این طرح را در درآمدزائی برای منطقه برشمرد.
همچنین درفشی مدیر عامل پتروشیمی تبریز ضمن بر شماری طرح های توسعۀ این شرکت ضمن اعلام افزایش ظرفیت تولیدی پتروشیمی تبریز به یک میلیون و صد هزار تن در سه سال آتی، اظهار امیدواری کرد که در پنج سال آتی به یک میلیون و هشتصد هزار تن در سال هدف گذاری شده است.
گفتنی است همزمان با آغاز این عملیات، نخستین مرکز گمرک پتروشیمی کشور در تبریز آغاز بکار کرد. با استقرار این مرکز گمرکی روزانه بالغ بر ۱۳۵۰ تن مواد پلیمری تولیدی پتروشیمی تبریز توسط ۶۰ کامیون بطور مستقیم از این مجتمع به خارج از کشور صادر خواهد شد.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …