روز نیروی زمینی گرامی باد!

ارتش جمهوری اسلامی ایران و بویژه نیروی زمینی در طول ۸ سال جنگ تحمیلی دوش به دوش رزمندگان سپاهی و بسیجی از تمامیت ارضی کشور و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران جانانه دفاع کرد و در این راه شهدا و جانبازان بسیاری را تقدیم نمود.
اکنون با وجود گذشت قریب به ۲۸ سال از پایان جنگ تحمیلی با عراق، ارتش جمهوری اسلامی ایران آمادگی دفاعی خود را حفظ نموده است و امروز با برگزاری مراسم رژه در شهرهای مختلف کشور این آمادگی را به نمایش می‌گذارد.
امسال روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و روز نیروی زمینی را در حالی گرامی می‌داریم که منطقه خاورمیانه گرفتار جنگ‌های خانمان‌سوزی است که قدرت‌های غربی بر این منطقه تحمیل کرده‌اند.
منافع سیاسی و اقتصادی دولت‌های زیاده‌طلب و استعمارگران تاریخ ایجاب می‌کند که در مناطق مختلف جهان برای فروش تسلیحات تلنبار شده در انبارهایشان جنگ‌افروزی کنند و منطقه خاورمیانه به دلیل شرایط ویژه خود و بویژه به علت وجود منابع سرشار نفت و گاز، بسیار مورد توجه آنهاست.
به یاری پروردگار و تدبیر مقام معظم رهبری در این اوضاع پرآشوب مرزهای ایران آرام می‌باشد.
بی‌تردید این آرامش بدون وجود نیروهای مسلحی آماده و بویژه ارتشی مؤمن و مقتدر امکان‌پذیر نبود.
واضح است یکی از مؤلفه‌های آمادگی دفاعی، تجهیز نیروهای مسلح به دانش و فناوری روز نظامی است. کشور ما پس از پایان جنگ تحمیلی با جدیت تمام در این راه قدم برداشته و با وجود تحریم‌های غرب، در سایه خلاقیت دانشمندان جوان خود به توان بالایی در عرصه فناوری دفاعی دست یافته و بویژه در حوزه دفاع موشکی به پیشرفت‌های چشمگیری نایل شده است.
توان بالای ارتش جمهوری اسلامی ایران لرزه بر اندام دشمنان انداخته و مایه دلگرمی ملت‌های ستم‌دیده منطقه می‌باشد.

همچنین ببینید

زمانه بی‌تو یتیم شد!

سفر به خیر، می‌روی با باد ز دیده، اما نمی‌روی از یاد. عجیب نیست، اگر …