سراشیبی ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: برگزاری نماز در هفت شهرستان کم خطر آذرباجان شرقی، منوط به وضعیت این شهرها در چند روز آتی و تصمیم ستاد نماز و سازمان تبلیغات اسلامی است.
ایسنا- محمد حسین صومی، با اشاره به ۹ شهرستان کم خطر استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: شهرستان‌های هوراند، خداآفرین، هریس، ملکان، جلفا، اسکو، آذر شهر، بستان آباد و عجب شیر تا پنجم اردیبهشت ماه جزو شهرهای کم خطر استان ما بودند.
وی، افزود: تعداد مبتلایان در روزهای اخیر در شهرستان‌های هریس و ملکان کمی بالا رفت و مقرر شد هریس و ملکان جزو کم خطرها در نظر گرفته نشوند، هر چند برخی شهرهای شهرستان هریس، کم خطر هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ادامه به آخرین آمار مبتلایان به کووید۱۹ در استان اشاره و با مقایسه آمار هفته اول و دوم اردیبهشت ماه گفت: هفته اول، ۷۰۰ مبتلا و ۴۱ فوتی داشتیم که در هفته دوم به ۴۰۰ مبتلا و ۳۱ فوتی رسیده و کاهش ۴۲ درصدی در تعداد مبتلایان و کاهش ۲۴ درصدی در تعداد فوتی‌ها را نشان می‌دهد.
وی از نزولی بودن سیر ابتلا و مرگ ناشی از کرونا ویروس در استان خبر داد و گفت: بیماری شیب کاهش یابنده‌ای در استان دارد و این را مدیون تلاش‌های ملت و مسئولان و همکارانمان هستیم.
صومی تاکید کرد: کاهش آمار اصلا به معنی تمام شدن بیماری نبوده و ویروس در تمامی نقاط استان وجود دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: امیدواریم بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی مراعات شود تا نمره قبولی بگیریم.
صومی در پایان ضمن تبریک روز ماما از همکاران بالینی و ماماهای فعال در خط مقدم مبارزه با کرونا قدردانی کرد.

همچنین ببینید

بازخوانی دفاع مقدس چراغ راه آیندگان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، این دوران …