سلفی‌گیرانِ خطرساز!

هر فناوری جدید، امکانات تازه‌ای را برای مردم به ارمغان می‌آورد، امکاناتی که اغلب برای استفاده از آن‌ها نیاز به آموزش داریم. البته استفاده از این فناوری‌ها دانش فنی گسترده‌ای را طلب نمی‌کند بلکه باید بیاموزیم که از این امکانات کجا و چگونه استفاده کنیم.
از جمله فناوری‌هایی که در سال‌های اخیر تحول شگرفی در زندگی بشر به وجود آورده می‌توان از تکنولوژی تلفن همراه نام برد. در اصل این فناوری برای ارتباطات فردی خارج از فضای مسقف و مکان‌هایی که تلفن ثابت در دسترس نمی‌باشد طراحی شده است که البته به سبب این که اختراع مذکور تاثیرات منفی شگفت‌انگیز بر روی بدن انسان می‌گذارد نباید در درازمدت از این تجهیزات استفاده شود.
اما چه بسیارند کسانی که در خانه نشسته‌اند و در حالی که امکان استفاده از تلفن ثابت برایشان فراهم است برای یک گپ دوستانه طولانی مدت از موبایل استفاده می‌کنند، غافل از اینکه علاوه بر هزینه‌ای که برخود تحمیل می‌کنند خود را به مدتی طولانی در معرض خطرات ناشی از امواج گوشی موبایل قرار می‌دهند.
عده‌ای هم از تلفن همراه در حین رانندگی استفاده می‌کنند و خطری را که استفاده آنها از تلفن همراه در حین رانندگی متوجه عابران پیاده و خودروهای دیگر می‌کند به جان می‌خرند.
تلفن همراه به امکانات جدیدتری نیز مجهز گردیده، از جمله، قابلیت عکسبرداری و فیلمبرداری و همین تکنولوژی پدیده شگفت‌انگیز عکس سلفی را به دنبال داشته است.
عده‌ای درصددند که در همه جا از خودشان عکس سلفی بگیرند. از این رو بدون توجه به زمان و مکان مبادرت به این کار می‌کنند، کاری به ظاهر ساده که تاکنون قربانیان زیادی گرفته است.
وقتی قصد گرفتن عکس سلفی را داریم بهتر است از خود بپرسیم که گرفتن عکس در این زمان و مکان چه فایده‌ای دارد؟در اینجا اگر سلفی نگیرم هنر عکاسی متوجه چه لطمه بزرگی خواهد شد؟
ویژگی اینگونه عکس‌ها منحصر به فرد بودن آن‌هاست، مثلا عکس سلفی با سونامی، عکس سلفی با ساختمان در حال سوختن، عکس سلفی با سیل، عکس سلفی با انسانی که در حال احتضار است و …
جای بسی تاسف دارد که بسیاری از عکاسان سلفی و حتی نزدیکانشان قربانی این ماجراجویی بی‌مورد خود شده‌اند.

همچنین ببینید

زمانه بی‌تو یتیم شد!

سفر به خیر، می‌روی با باد ز دیده، اما نمی‌روی از یاد. عجیب نیست، اگر …