سونامی بیکاری در آذربایجان‌شرقی شکل گرفته است

نماینده مرند و جلفا در مجلس گفت: سونامی بیکاری در آذربایجان شرقی شکل گرفته است.
خبرگزاری بسیج کارگری سپاه عاشورا- محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با حضور در محل سازمان بسیج کارگری سپاه عاشورا، خاطرنشان کرد: شهرک های صنعتی زنوز و هادیشهر از شهرک هایی بود که در زمان حضور ما در مجلس راه اندازی شد.
وی با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال ابراز داشت: متاسفانه ما تنها عادت به سخنرانی داریم تا اقدام و عمل؛ وضعیت آذربایجان شرقی در این زمینه بسیار خراب است ما به یک استان مهاجرفرست تبدیل شده ایم.
حسن نژاد بر ضرورت فرهنگ سازی اشتغال در کشور تاکید کرد و ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند:«ما با اتکا به تولید داخلی، با کشورهای دیگر ارتباط برقرار می کنیم»، ابتدا باید به خودباوری برسیم و تولید کننده به این ایمان برسد که ملت لایق استفاده از محصول با کیفیت است و کارگر باید به این نتیجه برسد که برای خودش کار می کند و مردم هم بدانند که باید جنس ایرانی بخرد تا فرزندش بیکار نشود.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سونامی بیکاری در آذربایجان شرقی شکل گرفته است، عنوان کرد: اگر آمار بیکاری در استان ما پایین است چرا به یک استان مهاجرفرست تبدیل شده ایم، حتی میانگین جمعیت ما به نسبت کشوری کاهش پیدا کرده و این نشانه این است که افراد از درد بیکاری به استان های دیگر مهاجرت می کنند.
وی با انتقاد از ارائه آمارهای غلط اشتغال زایی اظهار داشت: استان ما ارائه آمار سفید از اشتغال زایی را افتخار می داند که این باعث می شود در تخصیص بودجه، در وضعیت برخوردار قرار بگیریم.
حسن نژاد در ادامه مشکل اصلی اقتصاد کشور را بانک ها دانست و خاطرنشان کرد: بانک ها پولی ندارند که به واحدهای تولیدی تزریق کنند، تولیدکننده قادر نیست بهره ۲۴ درصدی را به بانک بازگرداند براین اساس، بانک ها پاشنه آشیل تولید است.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی افزود: نسبت تسهیلات به سپرده در استان آذربایجان‌شرقی از میانگین کشوری پایین تر است، تنگ نظری برخی مسئولان، آذربایجان‌شرقی را ویران کرده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش تاثیرگذار بسیج در تولید و اشتغال عنوان کرد: بسیج کارگری یک تشکل بزرگ اگر این اطمینان را به کارگر بدهد که ما امنیت شغلی و اجتماعی شما را تضمین خواهیم کرد، راندمان ما افزایش پیدا کرده و تولید و اشتغال محقق خواهد شد.
حسن نژاد ادامه داد: بسیج پشت ملت ایستاده است و پشتیبان کار و کارگر است.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …