سِیر ایجاد موزه در شهر موزه ها را ادامه می دهیم

معاون عمرانی استاندار با اشاره به محدودیت خانه های قدیمی و استفاده حداکثری از این ظرفیت، بر ادامه روند ایجاد موزه های تخصصی در شهر موزه ها تاکید کرد.
مهدآزادی به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی – صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی محمد صادق پورمهدی در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: گردشگران برای آشنایی با تاریخ و فرهنگ کشورها در ابتدا موزه ها را برای بازدید انتخاب می کنند از این رو امروزه موزه‌ها نقش بسیار مهمی در انتخاب مقصد سفر گردشگران دارند.
وی گفت: وجود موزه های غنی بستر را برای معرفی فرهنگ و تاریخ این استان به گردشگران را فراهم می آورد و این امر موجب تحقق توسعه گردشگری می شود.
معاون عمرانی استاندار در ادامه این جلسه ضمن بررسی روند و مشکلات پروژه  های سرمایه گذاری در خصوص احداث و ساخت هتل و کمپ های گردشگری و تفریحی در سطح استان گفت: با توجه به پروژه های در حال اجرا در تبریز باید این امر در شهرستان ها هم تسریع شود. وظیفه ذاتی نهادهای دولتی حمایت از سرمایه گذاران است و حمایت از فعالان بخش اقتصادی در حوزه گردشگری گام مهمی برای توسعه زیرساخت های گردشگری کشور خواهد بود.
وی تاکید کرد: برای جلوگیری از ضرر و زیان سرمایه گذاران در حوزه احداث هتل و اماکن اقامتی باید شرایط را برای افزایش ضریب اشغال هتل ها مهیا کنیم که برای این منظور برگزاری همایش ها و نشست های استانی و ملی می تواند کارساز باشد تا ضمن حمایت و تشویق بخش خصوصی زمینه درآمدزایی و رضایت سرمایه گذاران نیز فراهم شود.
پور مهدی در خصوص توسعه اقتصادی و گردشگری ارسباران گفت: باید نگاه ویژه ای به این منطقه داشته باشیم که نیازمند عزم و اراده جدی دستگاهای ذیربط است. بالا بردن توان اقتصادی منطقه با حفظ محیط زیست و جنگل هاباید در اولویت برنامه  ها قرار گیرد.
وی در خصوص وضعیت سرویس های بهداشتی در مجتمع های خدماتی و پمپ بنزین های بین راهی گفت: نظارت بر فعالیت اماکن و مجتمع های بین راهی می بایست افزایش یابد چرا که بعضا شاهد وضعیت مناسبی نیستیم.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: در صدد هستیم موزه ها را هم از نظر کمی و هم کیفی ارتقا دهیم.
آبدار افزود: آماده‌سازی و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری از اهداف میراث فرهنگی در تحقق اقتصاد مقاومتی است لذا از مشارکت فعالان اقتصادی به منظور سرمایه‌گذاری، تغییر کاربری و استفاده از ظرفیت های خانه های تاریخی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استقبال می کنیم.
در آغاز این جلسه سرپرست معاونت سرمایه گذاری میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با اشاره به نقش سرمایه گذاری در توسعه گردشگری بر حمایت از سرمایه گذاران در راستای اهداف تبریز ۲۰۱۸ و ضرورت شناسائی سرمایه گذاران توانمند جهت اجرای پروژه های با کیفیت تاکید کرد.
سید رامین اسبقی با اشاره به ساماندهی پروژه های سرمایه گذاری افزود: سرمایه گذارانی که به هر دلیل از انجام تعهدات خود سرباز بزنند از طریق مصوبه کارگروه خلع ید خواهند شد و پروژه مربوطه با طی مراحل قانونی به سرمایه گذار دارای صلاحیت سپرده خواهد شد.

همچنین ببینید

مذاکره با ترکیه برای جبران خسارت گردشگری ایران

مذاکره برای جبران خسارت بخش خصوصی گردشگری ایران توسط ترکیه پذیرش دو جانبه به منظور …