سیاست‌گذاری‌های جدید برای نظارت بر بازار سکه و ارز

عضو کمیسیون ویژه تولید ملی مجلس گفت: به‌هم‌ریختگی بازار سکه و ارز، بخشی ناشی از مؤلفه‌های داخلی و بخشی ناشی از فشار‌ خارجی است که رئیس کل جدید بانک مرکزی باید تمام موارد را مدنظر قرار دهد.
فارس- محمدحسین فرهنگی در مورد تغییر رئیس کل بانک مرکزی و ضرورت بازنگری در سیاست‌های بانک مرکزی اظهار داشت: علاوه بر تغییر فرد باید در روش‌ها و نقاطی که در آنها ناکارآمدی ‌هایی وجود دارد که منتج به وضعیت موجود سکه و ارز شده نیز باید تغییر کند.
وی اتخاد سیاست‌گذاری‌های جدید برای نظارت بر بازار سکه و ارز را از جمله مهمترین ضرورت‌های پیش روی بانک مرکزی دانست و افزود: در عین حال باید مدیریت نقدینگی که اکنون در اختیار جامعه قرار دارد، به درستی انجام شود، تا این نقدینگی وارد سرمایه‌گذاری‌های کشور شود، تا شاهد نتیجه‌گیری مثبتی باشیم، وگرنه وضع چندان تغییر نخواهد کرد.
عضو کمیسیون ویژه تولید ملی مجلس همچنین اصلاح نظام ساختار بانکی و منطقی کردن سود بانکی را یکی دیگر از اولویت‌های رئیس‌کل جدید بانک مرکزی برشمرد و افزود: البته نباید فراموش کرد مسائلی نرخ ارز و سکه بخشی مربوط به مولفه‌های مدیریت داخلی در بانک مرکزی است و بخش دیگر ناشی از شرایط اقتصادی بازار و فشارهای خارجی از جمله خروج آمریکا از برجام و فشارهای سیاسی است.
فرهنگی بر این نکته تاکید کرد که در شرایط موجود باید به سمتی برویم که کشورهایی که اعلام آمادگی برای ایجاد پیمان‌های پولی با ایران را کرده‌اند جدی‌تر گرفته و با آنها وارد مذاکره شویم. چرا که پیمان و تبادل ارزی با این کشورها می‌تواند تا حد زیادی ما را در مسیر فعلی جلو ببرد.

همچنین ببینید

نمایشگاه مطبوعات آذربایجان‌شرقی فرصتی برای تعامل مردم و رسانه ها

مدیرکل ‌فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌آذربایجان‌شرقی در جلسه هم‌اندیشی اصحاب رسانه و مسئولین ذیربط در …