شرایط کسب و کار در کشور دشوار شده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، از شرایط دشوار راه اندازی کسب و کار در کشور انتقاد کرد.
فارس- محمد حسن‌نژاد درباره جدیدترین گزارش بانک جهانی مبنی بر کسب رتبه ۱۲۸ ایران از بین ۱۹۰ کشور در زمینه شاخص بهبود فضای کسب و کار اظهار داشت: باید پذیرفت نباید رتبه ایران در زمینه کسب و کار با توجه به ظرفیت های فراوان، پایین باشد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سرمایه گذاران برای صدور مجوز فعالیت باید به ادارات و دستگاه های مختلف مراجعه کنند و با وجود اینکه این مسائل و مشکلات مطرح شده اما رسیدگی جدی انجام نمی‌شود.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، افزود: به جای اینکه انگیزه سرمایه‌گذاری در کشور بیشتر شود حتی در زمینه راهنمایی سرمایه گذاران ضعف وجود دارد.
حسن نژاد تصریح کرد: راه اندازی کسب و کار برای سرمایه گذاران معمولا طولانی مدت بوده و در این راه امکان دارد حتی سئوالات بدون ارتباط مطرح شود که انگیزه سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد.
وی ادامه داد:برای کسب مجوز فعالیت به‌طور مثال یک سرمایه‌گذار باید موافقت دستگاه‌های مختلف مانند سازمان محیط زیست، شرکت آب، برق و گاز را به‌طور جداگانه اخذ کند این در حالی است باید این اقدامات در یک روز در فرمانداری انجام شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در صورتی که مسائل مذکور برای سرمایه‌گذاری حل نشود رتبه ایران در زمینه شاخص بهبود فضای کسب و کار ارتقا چندانی نخواهد یافت.

همچنین ببینید

می توانیم از تحریم ها فرصت بسازیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: توجه به بخش تولید علاوه بر اشتغال، در زدودن …