شوخی با دموکراسی!

کشورهایی که مردم‌سالاری را سرلوحه کارهای خود قرار می‌دهند در بسیاری از امور از مشارکت مردم بهره می‌برند.
در جوامع مردمی، رای مردم بسیار ارزشمند بوده و اینگونه است که مکرراً انتخابات و رفراندوم‌های آزاد برگزار می شود.
انتخابات نمایندگی خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، نمایندگی مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا از جمله نظرخواهی‌های عمومی در کشور ما می‌باشند.
دقت در انتخابات تاکید همیشگی رهبر معظم انقلاب و توصیه مسئولان و دلسوزان به ملت همیشه در صحنه ایران بوده است و با برگزاری رفراندوم‌هایی که در کشور انجام می‌شود، دوستان و هم‌پیمانان دلگرم‌تر و دشمنان دلسردتر می‌شوند.
در همه‌پرسی‌های اخیر، شبکه‌های مجازی بسیار گسترده و فعال عمل می‌کنند و به رونق این همایش سراسری می‌افزایند. شایسته است که کاندیداهای محترم و طرفداران گرامی شان حقوق خوانندگان مطالب را در فضاهای مجازی رعایت نمایند!
یکی از نشانه‌های بارز تضییع حق، شوخی‌های سیاسی در فضای مجازی است!
این شوخی‌ها (که اکثراً آزاردهنده هستند) بعضاً منجربه دلخوری مردم و بدگمانی نسبت به افرادی می‌شود که صادقانه راه خدمت را برگزیده‌اند.
مطمئناً اکثر افرادی که مطالب بی‌محتوا را با عنوان شوخی در کانال‌ها و فضاهای مجازی نشر می‌دهند سوءنیت ندارند ولی ناخواسته آب در آسیاب دشمنان این مرز و بوم می‌ریزند.
مدیر [گروه] عزیز! اگر بابت شوخی تو یک نفر مردّد شد و به جای کاندیدای اصلح به کاندیدای صالح رای داد خودت را در مقابل عدم پیشرفت قابل انتظار در جامعه مسئول بدان!
دور از انتظار نیست که ضرب‌المثل «شوخی با دموکراسی، اشکنک و سرشکستنک دارد» در فضاهای مجازی به نام شما به ثبت برسد!
از ما گفتن بود که گفتیم مدیرجان!

همچنین ببینید

زمانه بی‌تو یتیم شد!

سفر به خیر، می‌روی با باد ز دیده، اما نمی‌روی از یاد. عجیب نیست، اگر …