شکست معامله قرن و تثبیت آرمان فلسطین را فریاد می زنند

رئیس ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس استان آذربایجان شرقی گفت: روز قدس، فریاد آزادی بیت المقدس است.
روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی- حجت الاسلام و المسلمین تقی زاده با اشاره به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که از سوی حضرت امام خمینی(ره) به عنوان روز جهانی قدس انتخاب شده است افزود: بیت المقدس قبله تمام انبیای الهی و امت آنان و قبله گاه نخستین پیامبر گرامی اسلام بوده است که اهمیت این مکان مقدس برای مسلمانان را بیش از پیش آشکار می نماید.
حجت الاسلام تقی زاده ضمن اشاره به تاریخچه روز جهانی قدس عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آرمان آزادی‌خواهی این انقلاب الهی و اهداف و اندیشه ناب امام راحل عظیم الشأن ایجاب می کرد که از مستضعفین جهان حمایت کرده و از این رو سفارت رژیم صهیونیستی در تهران تعطیل و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) برای حمایت از مظلومین فلسطین و قدس شریف، روز جهانی قدس نامگذاری شد.
رئیس ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس استان، خودباختگی برخی دول عربی در مقابل استکبار و صهیونیزم را یکی از ویژگی‌های راهپیمایی روز جهانی قدس عنوان کرد و افزود: طرح معامله قرن که طرحی شوم از طرف شیطان بزرگ آمریکا و اسراییل غاصب است، یکی دیگر از ویژگی های راهپیمایی امسال بوده که نشست آتی بحرین برای ارزیابی راه اندازی این طرح است.
وی تأکید کرد: از این رو شکوه و عظمت راهپیمایی روز جهانی قدس امسال می تواند در تصمیمات این نشست تأثیرگذار بوده و این توطئه ننگین را خنثی نماید.
رئیس ستاد برگزاری روز جهانی قدس استان تقویت انگیزه جهاد و مبارزه مردم مظلوم فلسطین و جبهه مقاومت را یکی از امتیازات راهپیمایی این روز عنوان کرد و افزود: معطوف کردن تمام نگاه‌ها و قلب‌ها به مسئله فلسطین، ایجاد وحدت، انسجام و یکپارچگی بین ملت های مسلمان جهت پشتیبانی از قدس شریف، افشای چهره نفاق برخی دولت‌های بظاهر اسلامی منطقه، تبیین اقدامات ضدحقوق بشری آمریکا در قبال مردم مظلوم فلسطین که وتوی تمام قطعنامه‌های ضد اسراییلی و انتقال سفارتخانه اسراییل به قدس نمونه کوچکی از این اقدامات است، از دیگر امتیازات راهپیمایی روز جهانی قدس می باشد.
حجت الاسلام تقی زاده به برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در بیش از ۴۰ نقطه استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: راهپیمایی این روز تاریخی همزمان با سراسر کشور در مرکز استان، کلیه شهرستان‌ها و برخی شهرها و روستاها با شکوه و عظمت خاصی برگزار می شود.
وی اضافه کرد: در شهر شهید پرور تبریز نیز این راهپیمایی از ساعت ۱۰:۳۰ صبح از مساجد و محلات به سمت مصلای اعظم حضرت امام خمینی(ره) شروع می‌شود.
رئیس ستاد برگزاری روز قدس اعلام کرد: سخنران مراسم راهپیمایی حضرت آیت ا… حسینی بوشهری نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو خبرگان رهبری بوده و با قرائت قطعنامه راهپیمایان و اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه به امامت نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم این مراسم پایان خواهد یافت.
حجت الاسلام تقی زاده ازعموم مردم روزه دار، ولایتمدار و شهیدپرور استان دعوت کرد تا با شرکت گسترده و پرشور در این راهپیمایی یک بار دیگر با آرمان‌های والای حضرت امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری تجدید میثاق نمایند.

همچنین ببینید

شرایط فعلی بازار نیاز به نظارت جدی دارد

رئیس قوه قضائیه به رئیس سازمان بازرسی کل کشور دستور داد گزارش بررسی‌های خود در …