صنعتگران، سفیران اقتصادی تبریز ۲۰۱۸ هستند

مدیرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: برنامه پیش رویداد تبریز ۲۰۱۸، فردا (پنجشنبه) با حضور علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، برگزار می‌شود.

روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان‌شرقی- جلسه هم اندیشی رویداد تبریز ۲۰۱۸ با حضور محمدرضا نعمت زاده رئیس افتخاری تبریز ۲۰۱۸، استاندار آذربایجان‌شرقی و صاحبان صنایع در اتاق بازرگانی تبریز، برگزار شد.

مرتضی آبدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان‌شرقی، در این جلسه با اشاره بر اینکه صنعت و صنعتگران یکی از ستون های توسعه و پیشرفت منطقه آذربایجان هستند، ادامه داد: جاده ابریشم و رونق اقتصادی این مسیر والای تاریخی همواره بر پایداری اقتصاد آذربایجان و ایران اثر گذار بوده و با تعلیم و تربیت نیروهای انسانی زبده در حوزه صنعت، اقتصاد منطقه را زنده نگه داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه اهمیت حضور و فعالیت صاحبان صنایع در پیشرفت اهداف تبریز ۲۰۱۸ نیز بسیار ویژه و اثرگذار خواهد بود، تاکید کرد: وجود کمیته اقتصادی و سرمایه گذاری در ستاد استانی تبریز ۲۰۱۸ مبین اهمیت حضور فعال صاحبان صنایع، سرمایه گذاران، اتاق بزرگانی و اتاق اصناف استان در تبریز ۲۰۱۸ بوده و امروز شاهدیم مشارکت این فرصت طلایی را در اختیار بخش گردشگری قرار داده است.

آبدار با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد مشارکت خود جوش اصناف بازار تبریز در فضا سازی محیطی در راستای تبریز ۲۰۱۸بوده ایم، ادامه داد: سرمایه گذاران، صنعتگران و اصناف استان باید در نظر داشته باشند که این فرصت جهانی برای معرفی ظرفیت های استان بسیار مهم است و آن ها می توانند با استفاده از ویترین تبریز ۲۰۱۸ و اقداماتی از جمله درج لوگو ۲۰۱۸ بر محصولات خود، نقش موثری در توسعه گردشگری ایفا نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره براینکه تبریز ۲۰۱۸ تنها با مشارکت مردم و بخش خصوص محقق خواهد شد، تاکید کرد: در دو سال گذشته اقدامات عدیده ای در بخش دولتی در راستای تبریز ۲۰۱۸ صورت گرفته و نیروی انسانی عظیمی درگیر کار بوده اند که منجر به تدوین نقشه راه توسعه گردشگری استان، تعریف ۱۰۸ پروژه عمرانی و ۱۶۳رویداد فرهنگی و هنری شده است که با مشارکت مردم و بخش خصوصی به سرانجام خواهد رسید.

آبدار در این ارتباط، تاکید کرد: سیاه نمایی و زیر سوال بردن، اقدامات انجام یافته نه تنها کمکی به پیشرفت امور نخواهد کرد، بلکه موجبات دلسردی مردم و فعالان این عرصه خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره بر اینکه ایجاد سامانه جامع گردشگری و سامانه خبری تبریز ۲۰۱۸ از اقداماتی هستند که با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی و بخش خصوصی طراحی و اجرا شده تا بتواند راهنمایی جامع برای معرفی و آشناسازی گردشگران با فرهنگ، هنر، آیین های سنتی و رخدادهای فرهنگی باشد، افزود: سامانه جامع گردشکری در حال حاضر در پنج زبان در دسترس عموم است و از تمامی صاحبنظران و دستگاه ها خواسته شده است تا با ارائه نظرات در بهبود کیفی این دو سامانه، اداره کل میراث فرهنگی را همراهی نمایند.

آبدار در پایان با بیان اینکه برنامه پیش رویداد تبریز ۲۰۱۸، فردا(پنجشنبه) از ساعت ۱۸ عصر آغاز خواهد شد، اظهار کرد: این برنامه با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و تنی چند از وزیران کشور، پیشوازی بر این رویداد بزرگ خواهد شد تا در روز سوم فروردین ۱۳۹۷ به شکل رسمی شاهد افتتاح رویداد تاریخی تبریز ۲۰۱۸ باشیم.

همچنین ببینید

جلوه همدلی مردم ایران در چهلمین بهار انقلاب اسلامی

فرمانده نیروی انتظامی ایران گفت: با این که دشمن به دنبال ناامید کردن مردم است …