صنعتگران در این شرایط اقتصادی نیاز به کمک دارند

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه باید واحدهای تولیدی را در این شرایط اقتصادی کمک کنیم تا بتوانند ادامه کار بدهند، گفت: بانک‌ها، بیمه‌ها و مالیات با مهلت دادن به پرداخت معوقات، صنعتگران را کمک کنند تا در وضعیت موجود به تولید خود ادامه دهند.
تسنیم- مجید خدابخش در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان‌شرقی با بررسی مشکلات صنف فخاران و آجرپزان استان، مشکلات قبوض برق و محاسبه ساعات تولید به عنوان ساعات اوج بار در واحدهای تولیدی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: اینکه اداره برق ساعات اوج بار را از ساعت ۱۹ به ساعت ۱۲ تا ۱۶ انتقال دهد و برق را در این ساعت به ۴ برابر قیمت ساعات عادی به تولیدکننده بفروشد، غیر معقول است و باید با پیگیری از وزارت نیرو اگر بخشنامه‌ای برای این نوع محاسبه قیمت در صنعت وجود دارد اعتراض کنیم تا اصلاح شود.
وی در واکنش به عدم پرداخت و بدهی قراردادهای شرکت‌های صنعتی نیمه دولتی به مدت بیش از یکسال تا سه سال برای تولیدکنندگان داخلی، ابراز داشت: باید این موضوع از طریق مجاری حقوقی پیگیری شود تا بخش خصوصی از همکاری با سایر بخش‌ها از طریق تاخیر در پرداخت متضرر نشود.
در این جلسه تعدادی از تولیدکنندگان به طرح مسایل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند که استاندار آذربایجان‌شرقی به هر یک از مدیران مرتبط با حوزه مشکلات دستور رسیدگی و رفع آن را صادر کرد.

همچنین ببینید

توطئه دشمنان برای تفرقه بین ایران و عراق اثر ندارد

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: دشمنان سعی بر تفرقه بین دو ملت ایران و …