صنعتگران موفق در هر شرایطی موجب رونق اقتصادی می شوند

تبریز– خبرنگار مهدآزادی- استاندار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‏داران آذربایجان‏شرقی برای بررسی مسایل مربوط به صنف چاپخانه‏داران از سالن‌های تولید یکی از واحدهای موفق استان واقع در تبریز بازدید کردند.
استاندار آذربایجان شرقی در این جمع اظهار داشت: مسلما نشستن پای صحبت صنعتگرانی که در شرایط فعلی با مشکلات متعدد اقتصادی مواجهند ضروری است ولی باید پای صحبت افراد موفق نیز بنشینیم زیرا صنعتگران موفق با عشق، ایثار و تلاش در هر شرایطی موجب رونق اقتصادی شده و چرخ‌های صنعت را به گردش در می‌آورند.
پورمحمدی تاکید کرد: اکثر افراد ناموفق دلیل شکست را در دولت و دیگران جستجو می‏کنند ولی صنایعی که برای کشور افتخار می‌آفرینند ثابت می‏کنند که اگر کار در دست اهلش باشد حتماً پیشرفت می‏کند.
وی افزود: صنعت بسته‌بندی و چاپ در دنیا بسیار حائز اهمیت است و اگر محصول با کیفیت را با بسته‌بندی نامناسب ارائه نماییم حتماً بازارها را از دست خواهیم داد.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه گفت: وقتی شکلات را تولید کنیم ولی لفافه‏ها و جعبه‏های بسته‏بندی‏اش در خارج از کشور تولید و چاپ شود، این بدان معناست که زنجیره تولید ما ناقص است.
پورمحمدی همچنین آمادگی استانداری را در راستای رفع مشکلات و ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذاران حوزه چاپ اعلام نمود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با اعلام آماری از فعالیت چاپخانه‌های موجود در استان، از سهم صفردرصدی ایران در صنعت چاپ جهان ابراز تاسف نمود.
محمدپور اظهارداشت: با توجه به این که همه بخش‌های صنعت، وابسته به چاپ می‌باشد اگر این خدمات از کشورهای دیگر وارد شود به منزله فرصت‌سوزی است زیرا مواد اولیه از کشور خارج شده و پس از آماده‌سازی، ده‌ها برابر قیمت اولیه وارد بازار داخلی می‌گردد.
وی تاکید کرد: سرعت در توسعه، موجب بهره‌وری در صنعت چاپ گردیده و در پی آن سایر حوزه‌های صنعتی نیز به بهره‌وری می‌رسند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی یادآور شد: با حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و آشنایی با تکنولوژی‌های روز دنیا در صنعت چاپ، متوجه می‌شویم که استان آذربایجان شرقی از نظر ماشین‌آلات پیشرفته چاپ مطابق با تکنولوژی روز می‌باشد و این مایه مباهات استان است.
نجاتی رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی نیز ضمن اشاره به جوان بودن چاپ صنعتی در استان اظهار داشت: در سال‌های اخیر، تاسیس چاپخانه‌های صنعتی در آذربایجان شرقی رشد مناسبی داشته بطوریکه سفارشات کشورهای همسایه، استان‌های دیگر کشور و بویژه شمالغرب کشور در آذربایجان شرقی انجام می‌شود.
در پایان رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان و مدیر واحد تولیدی موفق در زمینه چاپ صنعتی، پیشنهادات خود را برای بهبود وضعیت و پیشرفت این صنعت در استان مطرح نمودند.

همچنین ببینید

پیروزی ملت ایران تضمین شده است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از بسیجیان، ضمن تبیین اساس تشکیل بسیج …