علل عدم دریافت تسهیلات اشتغال شناسایی شود

استاندار آذربایجان‌شرقی از عملکرد بانک‌های استان در پرداخت تسهیلات اشتغال قدردانی کرد و گفت: بانک‌های استان در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در مجموع عملکرد مطلوبی داشتند.
فارس – مجید خدابخش در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان، افزود: برخی از بانک‌ها با عملکرد مطلوب خود، توانسته‌اند بیش از سهمیه استانی و حتی بیشتر از دیگر استان‌ها سهمیه جذب کنند.
وی در عین حال با تاکید بر لزوم استخراج علل بی‌اقبالی برخی مراجعه‌کنندگان به دریافت تسهیلات اشتغال و همچنین تسریع بانک‌ها در فرایند تصویب طرح‌ها، افزود: عملکرد تعداد معدودی از بانک‌های استان مطلوب نبوده و باید در عملکردشان تجدید نظر کنند.
استاندار آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از این جلسه از احداث ناحیه صنعتی کفش تبریز در مساحت ۳۲ هکتاری خبر داد و با اشاره به ضرورت توجه به حوزه تولید و بازاریابی کفش به عنوان مزیت تولید و اشتغال تبریز، گفت: ایجاد آزمایشگاه مرجع ملی «چرم» در منطقه مهم و ضروری است تا این صنعت از حالت سنتی خارج شده و با به روزشدن در سایه آموزش، طراحی، تحقیق و توسعه منطبق با سلایق مردم و برندسازی، پوست‌اندازی کند.
خدابخش با اشاره به بازدید رئیس جمهور از بازار کفش تبریز در سفر اردیبهشت ماه سال جاری، اظهار کرد: این بازدید نقطه آغازی برای برگزاری جلسات متعدد بود تا در نهایت تصمیم گرفته شود تا ناحیه صنعتی کیف و کفش چرم تبریز با ظرفیت استقرار ۱۲۰ واحد ایجاد شود.
وی با بیان این که در این ناحیه صنعتی، مراکز بازاریابی، خدماتی و تحقیق و توسعه می‌تواند راه‌اندازی شود، ادامه داد: وجود چنین ناحیه‌ای باید سبب شود تا تولیدکنندگان با استانداردهای لازم در زمینه تولید کیف و کفش چرم آشنا شده و هم‌افزایی داشته باشند.
استاندار آذربایجان‌شرقی بر آموزش مهارت‌های لازم در مراکز فنی و حرفه‌ای استان تأکید کرد و گفت: برای آموزش مهارت‌ها به‌خصوص در زمینه نرم‌افزاری، ابزارها و هزینه‌های مورد نیاز را تأمین خواهیم کرد.

همچنین ببینید

نباید در جامعه اضطراب ایجاد شود

رئیس‌جمهور گفت: راهپیمایی روز قدس در ۲۱۸ شهر سفید با مراعات همه پروتکل‌های بهداشتی نه …