فرصت ۶ ماهه برای دریافت‌کنندگان ارز دولتی

نایب رئیس مجلس، آخرین نشست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با موضوع تخلفات ثبت سفارش خودرو را تشریح کرد.
فارس- مسعود پزشکیان، در تشریح آخرین نشست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، اظهار داشت: در این نشست درباره مفاسد حوزه واردات محموله‌های قاچاق به کشور، تخلفات در ثبت سفارش و واردات خودرو و فساد در بانک‌ها بحث و بررسی‌هایی صورت گرفت.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: در این نشست گزارشی از سوی وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و سازمان بازرسی ارائه و مقرر شد که این نهادها اطلاعات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند تا در برخورد با مفاسد اقتصادی و بانکی با قدرت بیشتری عمل شود.
وی با بیان اینکه در این نشست درباره افرادی که خودروهای غیرمجاز وارد کشور کرده‌اند بحث شد، ادامه داد: وزیر صنعت گزارش‌هایی درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو ارائه داد و در این زمینه تعدادی از متخلفان به قوه قضاییه معرفی شده‌اند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تعداد افرادی که برای تخلفات در ثبت سفارش خودرو معرفی شده‌اند کم نیستند، یادآور شد: تعدادی از بدنه وزارت صنعت توسط وزیر صنعت به قوه قضاییه معرفی شده اند و برخی از کارشناسان وزارت صنعت نیز باید با حضور در قوه قضائیه پاسخگو باشند.
وی با اشاره به اینکه برخی شکایت‌ها در این باره توسط گمرک مطرح شده است، افزود: قوه قضائیه از تمام افرادی که در این فرآیند به طریقی قصوری داشته‌اند بازجویی می‌کند، اما چون حکم صادر نشده متهم کردن و بخشی را مقصر دانستن کار صحیحی نیست، البته آنچه که مشخص بوده تخلف رخ داده است.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: افرادی که ارز دولتی دریافت کرده‌اند شش ماه فرصت دارند که این ارزها را تبدیل به کالا کرده و به کشور بازگردانند، از این رو تا زمانی که ۶ ماه نشده بحث مفسده آن قابل بحث نیست.

همچنین ببینید

توطئه دشمنان برای تفرقه بین ایران و عراق اثر ندارد

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: دشمنان سعی بر تفرقه بین دو ملت ایران و …