فرهنگ بسیج، الگوی فکری و اعتقادی نسل جدید باشد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: بسیج فقط نه یک نیرو نیست بلکه یک فرهنگ است و فرهنگ بسیجی در همه جای منطقه و مناطق مختلف جهان گسترش یافته است.

صداوسیما- حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در جمع فرماندهان و طلایه داران بسیج سپاه کلان شهر تبریز افزود: بسیج در کنار همه ماموریت های جهادی و نظامی خود یک فرهنگ غنی و متعالی است و جامعه ما به این فرهنگ نیازمند است.

وی گفت: بسیج در روزهای دشوار کشورمان کارساز و چاره ساز بوده است، در فتنه سال ۷۸ بسیج حافظ امنیت کشور بود و در فتنه ۸۸ نیز آرامش و امنیت را در کشور برقرار کرد و در حوادث اخیر هم نقش تعیین کننده خود را ایفا نمود.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: بسیج فرزند مسجد است و باید ارتباط خود را با مسجد حفظ کند و هیئت امنا، انجمن های اسلامی و پایگاه های بسیج باید در کنار هم به مردم خدمت کنند.

وی بیان کرد: فرهنگ بسیج با محوریت ارزش‌های دینی و انقلابی در تحولات نظام اسلامی نقش آفرینی کرده و این فرهنگ باید الگویی برای رشد فکری و اعتقادی نسل جدید باشد.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: حضور ۲۵ میلیونی مردم در تشییع پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی پیام های بزرگی دارد و مردم نشان دادند همچنان پای انقلاب اسلامی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم اضافه کرد: بسیجی مجاهد است ولی بی‌انضباط نیست و عمیقاً متدین است اما متحجر و خرافی نیست و به عبارتی بسیج اهل جذب است ولی اهل تساهل در اصول نیست.

وی داشتن منظومه فکری مستقیم اعتقادی دینی، علمی و عدم سایش فکری در گذر زمان را از ویژگی های بسیج نام برد و گفت: این ویژگی ها بسیج را از دیگر تشکل ها متمایز می کند.

امام جمعه تبریز یادآور شد: بسیج امروز در همه اقشار حضور دارد و باید این حضور روز به روز تقویت شود و چتر حمایتی بسیج بر سر عموم مردم جامعه گسترده شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: بسیج تفکری است که به دلیل اهمیت بالای آن، همه اقشار جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان برای آماده‌سازی و رشد تفکر عاشورایی و ادامه حرکت انقلابی باید در آن حضور داشته باشند.

 

همچنین ببینید

بازخوانی دفاع مقدس چراغ راه آیندگان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، این دوران …