فضای جشن انقلاب تبلیغاتی نباشد

کمتر از دو هفته دیگر تا آغاز ایام‌ا… دهه فجر انقلاب اسلامی باقی است.
همه ساله در این روزها مردم ایران خود را برای برگزاری باشکوه جشن‌های این دهه آماده می‌کنند.
جشن‌های دهه فجر برای همه مردم بویژه قشر جوان و نوجوان، نشاط‌بخش، خاطره‌انگیز و آموزنده است. این ایام فرصتی برای بزرگترهاست تا خاطرات خود را از سال ۵۷ برای فرزندان و نوه‌های خود بازگو کنند و تجربیاتی را که از آن دوران اندوخته‌اند، به نسل‌های جوان و نوجوان منتقل سازند.
در این میان بیم آن می‌رود که عده‌ای بخواهند از این فضا برای پیشبرد اهداف سیاسی و مقاصد انتخاباتی استفاده کنند. بدیهی است که در یک جامعه دموکراتیک همه احزاب و گروه‌های سیاسی از حق تبلیغ برخوردارند و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست اما تاکید بر تفاوت‌های حزبی و جناحی که از خصوصیات این نوع تبلیغات است با روح جشن‌های دهه فجر مغایرت دارد. جشن‌های این دهه می‌باید یادآور وحدت و همدلی مردمی باشد که در بهمن ۵۷ با دست خالی ولی با ایمان و اتحاد و رهبری امام خمینی(ره) به مصاف رژیمی سفاک رفتند و پیروز بیرون آمدند.
امید است متصدیان برگزاری جشن‌های دهه فجر در استان ما نیز با توجه به اهمیت موضوع، نگذارند این جشن‌ها رنگ و بوی انتخاباتی بگیرند. و چه زیباست که ملت بزرگ ایران هر ساله با شرکت در جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی و حضور باشکوه و یکپارچه در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن عزم راسخ خود را در حمایت از جمهوری اسلامی ایران به جهانیان اعلام می‌نمایند.

همچنین ببینید

زمانه بی‌تو یتیم شد!

سفر به خیر، می‌روی با باد ز دیده، اما نمی‌روی از یاد. عجیب نیست، اگر …