لزوم برخورد یکسان با قاچاق کالا در مرزهای مختلف کشور

استاندار آذربایجان شرقی بر مسدود کردن بزنگاه‌های قاچاق تأکید کرد و گفت: مبارزه فیزیکی و دستگیری قاچاقچیان اگرچه لازم است، اما اصل در این موضوع، پیشگیری از ورود کالای قاچاق به کشور است.
تسنیم- مجید خدابخش در نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان شرقی، اظهار کرد: وقتی واردات یک کالای مجاز از مبادی رسمی بیشتر از ورود آن از مسیر قاچاق طول می‌کشد، انگیزه‌ای برای قاچاق ایجاد می‌شود که چنین بزنگاه‌هایی باید مسدود شود.
وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر آتش زدن کالای قاچاق در منظر عمومی، گفت: تأکید ایشان یک عمل پیشگیرانه است و باید مردم ببینند که در خصوص قاچاق، هیچ‌گونه گذشت و مماشاتی وجود ندارد.
خدابخش اضافه کرد: مخصوصاً در مورد برخی از کالاها مانند لوازم‌آرایشی و مواد غذایی که با سلامت مردم در ارتباط است، به هیچ‌وجه نباید مماشات کرد؛ چون در صورت ورود این کالاها به جامعه، هزینه‌های بسیار بیشتری برای درمان عوارض ناشی از آن‌ها به مردم تحمیل می‌شود.
وی از مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا خواست در این خصوص از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی برای اطلاع‌رسانی به مردم استفاده کنند.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین با تأکید بر اینکه قاچاق کالا، باید در سرمنشأ آن متوقف شود، افزود: بعضاً مشاهده می‌شود که کالای قاچاق صدها کیلومتر بعد از مبادی ورودی کشف می‌شود؛ بنابراین به‌جای پراکنده کردن انرژی‌ها در نقاط مختلف، باید آن را در مبادی ورودی متمرکز کنیم.
وی گفت: عدم تعادل در برخورد با کالای قاچاق در مرزهای مختلف نیز باید حل شود؛ امروز در منطقه آزاد ارس، تمهیدات مختلفی برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق اندیشیده شده است، اما متأسفانه می‌شنویم که در برخی دیگر از مناطق آزاد، این موضوع زیاد جدی گرفته نمی‌شود.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …