محدودیتی در اعطای تخفیف برای واحدهای تولیدی نداریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در مبارزه با رانت هیچ محدودیتی نداریم و نمی پذیریم که کالای تولید داخل از خارج کشور وارد شود.
پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر- رضا رحمانی در حاشیه بازدید از شرکت معادن فاریاب جنوب کرمان افزود: به منظور حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید، تاکید بر این موضوع داریم که جلوی واردات کالاهایی که در داخل کشور تولید می شوند،گرفته شود.
وی گفت: باید زمان برطرف شدن مشکلات واحدهای تولیدی را کوتاه کرد و در این زمینه شورای معادن استان تشکیل می‌شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: اختیارات لازم به استان‌ها تفویض شده است و به دنبال چابکی هستیم تا مشکلات در کمترین زمان ممکن در استان‌ها برطرف شود و نیاز به بررسی در تهران نباشد.
رحمانی گفت: هیچ محدودیتی در اعمال تشویق و تخفیف در بحث واحدهای تولیدی نداریم و با توجه به شرایط جنوب کرمان حداکثر تخفیف را لحاظ می‌کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: هر کجا معدنی راه اندازی می‌شود باید نیروی انسانی مورد نیاز آن معدن که مدرک دیپلم دارند از خود بومی‌های منطقه، فوق دیپلم تا لیسانس از داخل استان و فراتر از لیسانس هم از خارج استان جذب شود.
رحمانی با تاکید بر اینکه باید مشکلات راه و برق در جنوب کرمان برطرف شود افزود: مردم باید حضور کارخانه‌ها را در منطقه خود حس کنند و ما هم منابع لازم را اختصاص می‌دهیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به جنوب کرمان همچنین از پایانه صادراتی جیرفت بازدید و کارخانه مس امید سبزواران جیرفت را افتتاح کرد.

همچنین ببینید

آتش‌سوزی در نیروگاه تبریز

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان‌شرقی در مورد آتش‌سوزی در نیروگاه تبریز گفت: دلیل آتش …