مردم از تبعیض‌ها ناراحت هستند

نماینده ولی‌فقیه در آذریایجان‌شرقی با بیان اینکه اگر مردم ناراحت هستند به خاطر برخی تبعیض‌هاست، گفت: ناراحتی‌ها به خاطر عملکرد نادرست برخی مدیران و مسئولان بوده وگرنه مردم ما به خاطر انقلاب جان داده‌اند و امکان ندارد علیه انقلاب کاری کنند.
فارس- حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در اولین جلسه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی بزرگداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه اظهار کرد: ۲۰ و ۲۱ فروردین از جمله روزهای تاریخی است که نباید فراموش کرد چرا که روز موفقیت‌آمیز اعلام کردن دانش هسته‌ای در کشور بوده که لازم است در این روز دانشمندان جوان هسته‌ای ایران را یاد کنیم و آنها را همیشه مورد تکریم قرار دهیم، آنها کار بزرگی کرده‌اند و اقتدار و سربلندی را برای کشور به دست آوردند.
قدر شهدای فناوری هسته‌ای را بدانیم
وی افزود: شهدای فناوری هسته‌ای برای خدمت به وطن و میهن اسلامی،حفظ آرمان‌های والای امام راحل(ره)، خدمت در مسیر تحقق تدابیر رهبری و با مسئولیت‌پذیری بالا قدم به میدان گذاشته و در نهایت به شهادت رسیدند.
نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: یاد هنرمند شهید، آوینی را گرامی می‌داریم که روز شهادت ایشان را روز هنر اسلامی نامگذاری کرد‌ه‌اند، از این‌رو باید هنرمندان ما مسیر شهید آوینی را پیش بگیرند و اهداف شهدایی مانند وی را دنبال کنند.
لزوم تقویت مسیر هنرهای اسلامی در کشور
وی افزود: هنرمندان برای هنر اسلامی قدم‌های ارزشمندی برداشته‌اند که البته نیاز به تقویت این مسیر است.
امام جمعه تبریز با اشاره به سالگرد شهادت صیاد شیرازی، تصریح کرد: ایشان یک شخصیت متعهد و متدین بودند و آن چیزی که صیاد را صیاد کرد و نامش را زنده نگهداشت، تعهد، اخلاص و نظم بود.
ولایی بودن شاخصه اصلی صیاد شیرازی بود
وی ادامه داد: صیاد شیرازی در دوران جنگ هنگام جابه‌جایی از یک مسیر به مسیر دیگر فقط استراحت می‌کرد و همیشه در حال تلاش و فعالیت بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم یادآور شد: البته عشق به علما، روحانیت و ولایی بودن از جمله شاخصه‌های این شهید بزرگوار بوده به طوریکه همیشه سعی می‌کردند در عملیات‌ها تعدادی از ائمه جمعه استان نیز حضور داشته باشند.
امام جمعه تبریز اضافه کرد: اخلاص و دانش نظامی صیاد شیرازی زبانزد، ستودنی و انکارناپذیر بود به طوریکه قبل از مسئولیت فرماندهی نیروی زمینی و حتی قبل از جنگ در کردستان تا میاندوآب خدمات ارزنده‌ای داشته‌اند.
گرامیداشت باشکوه سالگرد ارتحال امام راحل
نماینده ولی‌فقیه در استان ابراز کرد: بهترین کلام در رابطه با امام(ره) را می‌توان فرمایش رهبر معظم انقلاب بیان کرد که فرموده‌اند این انقلاب بدون نام خمینی(ره) در هیچ کجا شناخته شده نیست، از این رو بر همه لازم است تا سالگرد ارتحال امام(ره) را با عظمت‌تر برگزار کنند.وی ادامه داد: البته با توجه به اینکه امسال در چهلمین سال انقلاب قرار گرفته‌ایم، از این‌رو همه باید برای تحقق بخشیدن به آرمان‌های والای امام(ره) تلاش کنند.امام جمعه تبریز با تاکید به اینکه امام خمینی(ره) کار بزرگی کردند و ما متاسفانه وقتی در برخی ایام اقدام به برگزاری مراسمی می‌کنیم، همیشه مشکلات را مطرح کردیم، افزود: البته قبول داریم مشکلاتی از قبیل اقتصادی و معیشتی وجود دارد و باید آنها را حل کرد اما فرصت سوءاستفاده به دشمن را نباید داد.
برکات انقلاب اسلامی ایران در خارج از کشور ملموس‌تر است
امام جمعه تبریز متذکر شد: انقلاب اسلامی کار بزرگی کرده و شاید در داخل کشور متوجه آن نباشیم ولی در خارج از کشور برکات انقلاب برای مسلمانان ملموس‌تر است.
رابطه پنهانی ۷۰ ساله آل‌سعود با رژیم صهیونیستی
وی با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب اسلامی دست در دست هم دادند تا انقلاب را تحت فشار بگذارند، افزود: برخی مسائل تازه مثل اینکه از ۷۰ سال پیش آل‌سعود در مسئله فلسطین همراه با رژیم صهیونیستی بوده برای دنیا روشن شده و همه به رابطه پنهانی آنها پی بردند.
حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم اذعان داشت: اخیراً سعودی‌ها دست به تهدید جمهوری اسلامی ایران زده‌اند و حتی ولیعهد احمق، جوان و شیطان‌صفت سعودی‌ها هر روز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تهدید می‌کند چرا که اثرگذاری انقلاب را بین ملت مسلمان دیده‌اند، البته این اثرگذاری برگرفته از انقلاب خمینی(ره) است.
وی با تاکید به اینکه بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) تقویت انقلاب است، تصریح کرد: بزرگداشت انقلاب تقویت ارزش‌های انقلاب، تکریم آرمان‌های انقلاب و تکریم شهدای انقلاب است و همه باید با همکاری یکدیگر این مراسم را به نحو احسن با حضور جوانان انقلابی، حزب‌الهی و غیرتمند برگزار کرد.
حمایت از جوانان انقلابی کشور
امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: تقویت نیروهای انقلابی برای حفاظت از آرمان‌های امام راحل(ره) لازم بوده و باید به صورت خودجوش این مراسم‌ را برگزار کنند و ما نیز آنها را حمایت کنیم.
وی با اشاره به اینکه شاید امسال و سال دیگر به علت تقارن رحلت امام خمینی(ره) با ماه مبارک رمضان برنامه اعزام به مرقد ایشان نداشته باشیم، ادامه داد: باید به جای هزینه اعزام به یاد امام راحل(ره) در راستای افزایش اطعام و افزایش معنویت برنامه‌ها و برگزاری شکوهمند لیالی قدر تلاش کنیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان متذکر شد:اگر دست جوانان انقلابی را باز نگه داریم کارهای بزرگی می‌کنند چرا که همه برای امام(ره) و گرامیداشت یاد ایشان آمادگی دارند تا بهترین برنامه‌ها را عرضه کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با تاکید به نقش رسانه‌ها در روز ۱۴ و ۱۵ خردادماه و تبیین این روزها بین مردم، گفت: رسانه‌ها نیز وظیفه سنگین دارند و باید در انعکاس برنامه‌های مربوط به امام(ره) و نقش ارزنده‌ ایشان تلاش کنند و خدا را شاکریم مسئولان دولتی و همه دستگاه‌ها و تشکل‌های مختلف و روحانیت همراه این برنامه‌ها هستند.
وی با بیان اینکه همه ما باید نقش خود را در خصوص تبیین نقش امام راحل در پیروزی، هدایت و صدور انقلاب ایفا کنیم، گفت: حرکت‌های اسلامی در کشورهای مختلف حکایت از صدور فرهنگ انقلاب اسلامی و تدابیر مورد نظر امام‌(ره) است.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه یک عده فکر نکنند چون امام راحل رفتند و در میان ما نیستند حتماً آرمان‌های انقلاب ضعیف‌تر شده است، ادامه داد: امروز آرمان‌های امام راحل با همان صلابت در جریان بوده و این لطف خداوند بود که مقام رهبری در ترور سال ۶۰ زنده بمانند و مسلمانان کل جهان را هدایت کنند از این رو باید به این نکته در سالگرد امام راحل توجه ویژه شود.
وی بیان کرد: در حال حاضر در موقعیت حساسی قرار گرفته‌ایم و دشمنان انقلاب اسلامی شبانه‌روزی برای ضربه زدن به انقلاب تلاش می‌کنند ولی به لطف و عنایت خداوند و البته به شرط ایمان و تحرک مسلمانان پیروزی با ماست.
امام جمعه تبریز ادامه داد: همه ما باید روی آرمان‌های انقلاب ایستاده و از خط ولایت خارج نشویم و بصیرت خود را در مقابل دشمن افزایش دهیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با تاکید به اینکه روز قدس امسال اهمیت ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: هر سال روز قدس و راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمنان کارهایی می‌کنند تا قدس و ۲۲ بهمن مطرح نشود در حالی که هر وقت توطئه و شیطنت دشمن زیاد شد، در داخل کشور وحدت و صمیمت بین مردم نیز زیاد می‌شود.
وی ادامه داد: شیطنت‌های دشمن باعث شده تا ملت مقاوم‌تر در راهپیمایی‌ها شرکت کنند و ما باید قدر این ملت و مردم را بدانیم چراکه به نظام و انقلاب علاقه‌مند هستند و اگر گله‌ای وجود دارد از عملکرد نهادها، سازمان‌ها و دستگاه‌های کم کار است.
امام جمعه تبریز گفت: برخی مسئولان در ادارات خود را مخفی می‌کنند تا با مردم برخورد نداشته باشند که این کار صحیح نیست زیرا بهترین وظیفه و نیکوترین کار خدمت به مردم و برخورد مناسب با آنهاست.
وی با بیان اینکه اگر مردم ناراحت هستند به خاطر برخی تبعیض‌ها در برخی ادارات است، ادامه داد: ناراحتی‌ها به خاطر عملکرد نادرست برخی مدیران و مسئولان بوده وگرنه مردم ما به خاطر انقلاب جان داده‌اند و امکان ندارد علیه انقلاب کاری کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم در پایان ابراز کرد: با توجه به توطئه‌های اخیر صهیونیست‌ها با همکاری آل سعود خبیث، هرقدر فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل‌سعود زیاد باشد به آن اندازه دشمن سیلی خواهد خورد.

همچنین ببینید

احداث بزرگراه تبریز – اهر – باکو به همت مسئولان نیاز دارد

نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی از افزایش اعتبار بزرگراه اهر – تبریز …