مردم دلاور آذربایجان همواره برای کشور افتخار آفریده‌اند

تبریز- خبرنگار مهدآزادی:
رئیس جمهوری در پایان سفر دو روزه خود به آذربایجان شرقی در نشستی خبری با حضور خبرنگاران رسانه‌های جمعی استان شرکت نمود و ضمن تشریح نتایج سفر به سوالات پاسخ داد.
دکتر حسن روحانی از مهمان‌نوازی مردم تبریز و آذربایجان شرقی تشکر کرد و افزود: این مردم خوب و دلاور همواره در طول تاریخ برای کشور افتخار آفریده‌اند.
وی ابراز خوشحالی نمود که در این سفر طرح‌های متعدد صنعتی، کشاورزی و گردشگری اساسی از جمله ۷۰ پروژه بهداشتی افتتاح شد.
رئیس جمهوری اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی تحرک خوبی در مسیر توسعه دارد و از ۲۳ طرح مصوب، تاکنون ۱۸ طرح بطور کامل و ۵ طرح دیگر به میزان ۶۰ درصد عملیاتی شده است.
دکتر روحانی گفت: مطالبه اصلی مردم آذربایجان شرقی بیشتر در مورد راه‌ها، جاده‌ها و بویژه راه‌آهن است که خوشبختانه تا پایان سال جاری راه‌آهن به بستان‌آباد می‌رسد.
وی با تاکید بر اینکه مسئولان کشور و استان باید دست به دست یکدیگر بدهند تا قدم‌های خوبی در حیطه گردشگری استان برداشته شود، افزود: گردشگری از نظر اشتغال‌زایی بسیار مهم است و باید زیرساخت‌ها، ابزار و وسایل لازم را برای این مهم فراهم کنیم تا شاهد تحولات خوبی در جذب گردشگر باشیم.
رئیس جمهور از تبریز بعنوان قطب تولید کفش، چرم، فرش، شیرینی و شکلات نام برد و گفت: نام تبریز برندی مطمئن برای مصرف‌کننده بوده و این برند نشان‌دهنده کیفیت بالای محصول و اعتماد مشتریان است. همچنین تولیدات تبریز از نظر کیفیت و قیمت بی‌رقیب و منحصر به فرد می‌باشند.
وی از احیای دریاچه ارومیه بعنوان یکی از دغدغه‌های اصلی دولت نام برد و نگهداری و جذب سرمایه‌گذار در زمینه‌های مختلف صنعتی را منوط به حفظ دریاچه دانست و تصریح کرد: به مردم قول می‌دهم که دولت نمی‌گذارد این دریاچه خشک شود.
دکتر حسن روحانی در پایان از نحوه مدیریت در بخش خصوصی تبریز تقدیر کرده و علاقه‌مندی‌اش را برای واگذاری مدیریت واحدهای صنعتی دولتی به بخش خصوصی آذربایجان شرقی اعلام نمود.
رئیس جمهوری اسلامی ایران به همراه هیئت دولت عصر دیروز تبریز را به مقصد تهران ترک کرد.

همچنین ببینید

شرایط فعلی بازار نیاز به نظارت جدی دارد

رئیس قوه قضائیه به رئیس سازمان بازرسی کل کشور دستور داد گزارش بررسی‌های خود در …