مزایده مجدد سهام گروه ماشین‌سازی تبریز!

پس از افشای تخلفات گسترده صورت گرفته در روند واگذاری گروه ماشین سازی تبریز، سازمان خصوصی سازی دوباره سهام این شرکت را روی میز مزایده برد!
نصر- پس از شکست واگذاری سهام گروه مادر صنعتی ماشین سازی تبریز به بخش خصوصی و افشای ابعاد مختلف تخلفات این سازمان در واگذاری سهام این کارخانه، در اقدامی عجیب آگهی مزایده سهام گروه ماشین سازی تبریز دوباره توسط سازمان خصوصی سازی منتشر شد!
بر اساس اعلام جدید سازمان خصوصی سازی، بلوک سهام ۲۸/۹۸ درصدی شرکت ماشین سازی تبریز، بلوک سهام ۱۰۰ درصدی شرکت ریخته گری ماشین سازی تبریز و شش دانگ املاک ائل گولی متعلق به گروه ماشین سازی تبریز با قیمت تنها ۷۰۰ میلیارد تومان روز ۲۴ بهمن به فروش گذاشته می‌شود.
انتشار دوباره آگهی مزایده گروه ماشین سازی تبریز در حالی است که رئیس دیوان محاسبات کشور در گزارش اخیر خود به مجلس شورای اسلامی واگذاری شرکت‌
ماشین سازی تبریز به قیمت ارزیابی سال ۹۴ و شش شرکت دیگر دولتی را به دلیل فقدان اهلیت و تخصص کافی توسط خریدار، موجب بروز ضرر و زیان به بیت‌المال عنوان کرد.
تخلفات سازمان خصوصی سازی در واگذاری بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی این روزها بیش از هر زمان دیگری مورد توجه رسانه‌ها، سازمان‌های نظارتی و مردم قرار گرفته است به طوری که کمتر روزی است که خبری در این خصوص در رسانه‌ها منتشر نشود.

همچنین ببینید

اطلاعات ، ایران ، جام جم ، کیهان و همشهری واگذار می شوند

طرح الزام دولت و شهرداری تهران مبنی بر واگذاری موسسات اطلاعات، ایران، جام جم، کیهان …