مساجد فعال و قوی انقلاب را بیمه می کنند

ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی از فعال شدن ستاد رسیدگی به امور مساجد استان طی روزهای آینده خبر داد و گفت: باید چاره‌ای برای رفع موازی‌کاری‌های موجود در فعالیت‌های متولیان امور مساجد اندیشید، همین مسئله در تشکل‌های فعال قرآنی نیز صادق است.

ایسنا – حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در نخستین جلسه شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان با تاکید بر این‌که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید در جذب، آموزش و تربیت دینی کودکان و نوجوانان اقدامات لازم را داشته باشند، افزود: مشکل اصلی مساجد کشور، موازی‌کاری زیادی است که از سوی نهادهای مختلف انجام می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید در جذب، آموزش و تربیت دینی کودکان و نوجوانان اقدامات لازم را داشته باشند، گفت: متاسفانه از نسل جدید غافل شده‌ایم، گاهی در نهایت تعجب و تأسف شاهدیم که از حضور کودکان و نوجوانان در مساجد جلوگیری می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: اگر مساجد را قوی نگه داریم، انقلاب را بیمه کرده ایم و در حقیقت مساجد باید به دست خود مردم اداره شود و نهادهای حاکمیتی کمترین دخالت در امور مساجد را داشته‌اند.

وی با بیان این‌که نیازمند سازماندهی مساجد برای مقابله با توطئه‌های دشمنان هستیم، گفت: اگر بتوانیم حضور پرشور جوانان در مسجد را تقویت کنیم، قطعا منطقه پیرامون آن مسجد نیز در برابر آسیب های فرهنگی و اجتماعی بیمه خواهد شد.

وی یادآور شد: روحانیان علاقه‌مند، خلاق و بانشاط در مساجد اثرگذاری بسیاری در فعالیت‌های کانون های فرهنگی هنری مساجد نیز خواهند داشت.

امام جمعه تبریز با بیان این‌که کتابخانه‌های فعال در مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری نقش بسیار مهمی در ایجاد انگیزه و نشاط میان جوانان دارند، گفت: مسجد استاد و شاگرد تبریز یکی از مساجد فعال در این عرصه است، بنده خود از نزدیک شاهد فعالیت های کانون و کتابخانه این مسجد بوده‌ام.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، وی در پایان با تقدیر از تلاش‌های ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان، گفت: آماده حمایت و پشتیبانی از فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان هستیم و در این زمینه از هیچ اقدامی فروگذار نخواهیم بود.

همچنین ببینید

ارزانی در راه است!؟

معاون دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره …