مشارکت حداکثری «کلیدواژه» انتخابات است

استاندار آذربایجان شرقی سلامت انتخابات را مهم‌ترین دغدغه مجریان انتخابات دانست.
صداوسیما- محمدرضا پورمحمدی در نشست هماهنگی فرمانداران استان با موضوع برگزاری انتخابات با بیان اینکه با تمام وجود برای سلامت انتخابات تلاش می‌کنیم، افزود: سلامت انتخابات در گرو عمل دقیق به قانون است.
وی با اشاره به آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس گفت: با شروع تبلیغات انتخاباتی، به صورت جدی وارد فضای انتخابات شده ایم و انتظار داریم همه دست‌اندرکاران این مهم، به وظایف خود به درستی عمل کنند.
استاندار آذربایجان‌شرقی با تأکید بر اینکه مشارکت حداکثری مهم‌ترین کلیدواژه انتخابات است، افزود: مردم ما مردم وظیفه‌شناسی هستند که در لحظه‌های سخت با دلگرمی بیشتر به صحنه آمده‌اند و حضور در انتخابات را وظیفه ملی و دینی خود می‌دانند.
پورمحمدی خاطرنشان کرد: دشمنان ایران و انقلاب، چشم خود را به صندوق‌های رأی دوخته‌اند و قطعا با حضور گسترده و باشکوه مردم در این انتخابات، بار دیگر امید آنان به دلسرد کردن مردم از انقلاب ناامید خواهد شد.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: همه ما فارغ از سلایق سیاسی وظیفه داریم برای مشارکت حداکثری مردم تبلیغ کنیم و از هر تریبونی که در اختیار داریم برای جذب مشارکت مردم در انتخابات استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: باید این مسئله را تبیین کنیم که حل مشکلات کشور در گرو مشارکت گسترده در انتخابات و انتخاب نمایندگان اصلح است.
پورمحمدی با تأکید بر اهمیت تأمین امنیت انتخابات، خاطرنشان کرد: امنیت پایدار موجود در کشور و استان، اجازه سوءاستفاده به بدخواهان و معاندان را نمی‌دهد؛ با این حال ارزیابی دقیق موارد امنیتی و فراهم کردن تمهیدات لازم از سوی فرمانداران و مجریان انتخابات ضروری است.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: این موضوع در گرو عمل دقیق به قانون است و همه افراد باید ملزم به اجرای قانون باشند.
وی با تأکید بر اینکه جنبه حق‌الناس بودن رأی مردم همواره باید یادآوری شود، افزود: مجریان و ناظران انتخابات باید افرادی امین، وظیفه‌شناس و مسلط به قوانین و مقررات انتخابات باشند.
پورمحمدی همچنین توجیه نامزدها و هواداران آنها نسبت به مقررات انتخابات و بایدها و نبایدهای تبلیغات انتخاباتی را مورد تأکید قرار داد و گفت: همه باید برای برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه آماده باشیم.

همچنین ببینید

دولت از درد مردم غافل نیست

رئیس جمهور با اشاره به پایان زمان محدودیت تسلیحاتی ایران طبق برجام در تاریخ ۲۷ …