مصلای اعظم امام‌خمینی(ره) در تبریز از خدمات ماندگار آیت‌ا… شبستری است

امام جمعه موقت تبریز گفت: ساخت مصلا ی امام خمینی(ره) تبریز نمونه‌ای از اقدامات آیت ا… شبستری است.
فارس- آیت ا… محمد‌تقی آل‌هاشم صبح دیروز در مراسم وداع و بدرقه مردمی آیت ا… شبستری در فرودگاه شهید مدنی تبریز، اظهار کرد: هرچند آیت ا… محسن مجتهد‌شبستری از استان می‌روند ولی از وجود ایشان همیشه استفاده خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه خدمات ارزنده و شایسته آیت ا… مجتهد شبستری از ذهن هیچ‌کس پاک نخواهد شد، افزود: امانت‌داری، صداقت، رفتار و حفاظت از انقلاب و خون شهدا از رفتار بارز آیت ا… محسن مجتهد‌شبستری است که هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد.
امام جمعه موقت تبریز با تأکید به راهنمایی‌های مؤثر آیت ا… محسن شبستری در حوزه‌های علمیه ادامه داد: نمونه اقدامات ماندگار ساخت مصلای اعظم امام ‌خمینی(ره) و مدیریت در اتفاقات سال ۸۸ است.
وی افزود: مدرسه دینی، مصلای امام خمینی (ره) در تبریز از جمله مهم ترین اقدامات ایشان است.
آیت ا… آل‌هاشم خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری نماینده خود را به‌مدت ۲۲ سال به استان اعزام کردند و خیالشان با وجود ایشان در آذربایجان راحت بود.
وی بیان کرد: هیچ‌گاه دلسوزی‌های آیت ا… مجتهد‌شبستری از یاد مردم آذربایجان فراموش نخواهد شد و همیشه منتظر حضور ایشان در استان خواهیم بود.
همچنین استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: مراسم بدرقه باشکوه از آیت ا… شبستری برای قدردانی از زحمات ۲۲ساله ایشان در آذربایجان‌شرقی است.
اسماعیل جبارزاده در مراسم بدرقه مردمی آیت ا… شبستری اظهار کرد: این مراسم برای قدردانی از زحمات ۲۲ ساله نماینده ولی فقیه در استان است که همه به خصوصیات ایشان تا حد زیادی آشنا هستند.
وی با بیان اینکه تاریخ آشنایی من با آیت ا… شبستری از دهه ۷۰ بوده که در آن زمان نماینده مجلس بودند، گفت: با توجه به اینکه در مجلس شورای اسلامی، افراد نخبه زیادی حضور داشتند و همیشه با ایشان جلسات متعدد برگزار می‌کردیم که به قبل از انتخاب ایشان به سمت امامت جمعه تبریز برمی‌گردد، این بزرگوار همچنین در زمینه‌های اقتصادی استان تلاش‌های فراوان نیز کرده‌اند.
استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به حضور آیت ا… شبستری در کمیسیون بازرگانی مجلس افزود: با حضور وی در این کمیسیون شاهد رشد بخش خصوصی شدیم که ناشی از ذهن و علم اقتصادی ایشان در زمینه اقتصادی بوده است.
وی با یادآوری اینکه اگر در بحث سرمایه‌گذاری و اقتصاد تحولات را شاهد هستیم از جمله حمایت‌های آیت ا… شبستری بوده، افزود: حمایت ایشان از سرمایه‌گذاران سالم و مفید در جامعه بوده است که همیشه در کنار رشد اقتصادی استان بوده اند.
جبارزاده با اشاره به تشکیل جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر در سال گذشته گفت: آگاهی کلان آیت ا… شبستری باعث رونق تولید، اشتغال و رونق اقتصادی در بخش خصوصی در بدترین شرایط کشور بوده است.
وی بیان کرد: امروز همه اقشار مردمی دور هم جمع شده و اثبات کردیم که هر کسی برای انقلاب حتی یک روز هم تلاش کند، قدردان وی خواهیم بود چه برسد به فردی که عمر خود را برای عزت استان گذاشته است.
استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه از زحمات ۲۲ ساله آیت ا… شبستری که در استان حضور داشتند، تشکر می کنیم، گفت: ایشان محور وحدت در بین مسئولان و مردم بوده‌اند و با توجه به کسالت ایجاد شده برای آیت‌ا… شبستری مدتی را نگران بودیم که به لطف خداوند سلامتی خود را به دست آورده‌اند ولی تقاضا برای کناره‌گیری از مسئولیت، خواست خود ایشان بوده است.
جبارزاده افزود: آیت ا… آل‌هاشم بنا به توصیه آیت ا… شبستری منتسب شده‌اند که با عنایت رهبر فرزانه انقلاب از هفته دیگر مسئولیت خود را آغاز خواهد کرد که وی از جمله فرزندان انقلاب است.
وی خاطرنشان کرد: این حضور گسترده مردمی برای بدرقه پدر معنوی خود پیام ولایتی برای همه است و بار دیگر قدردانی مردم آذربایجان را نشان می‌دهد.
همچنین به گزارش خبرگزاری نصر، عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه این اسلام و انقلاب ارزان به دستمان نرسیده و هر روز شاهد تفحص شهدای جدید از هشت سال دفاع مقدس هستیم، گفت: باید با انقلابی ماندن خونشان را پایمال نکنیم و اجازه بی تفاوتی به شهدا را به هیچ کس ندهیم.
آیت ا… محسن مجتهدشبستری در آئین وداع با مردم آذربایجان در فرودگاه شهید مدنی تبریز، با قدردانی از حضور گسترده مردمی، اظهار کرد: ابراز احساسات مردم در نماز جمعه، جلسات مردمی برای وداع، نشان از ولایت مداری مردم آذربایجان داشته که لطفی برای طلبه‌ای ساده مانند من است.
وی اضافه کرد: اینکه با زبان روزه برای بدرقه من به فرودگاه آمده‌اید، بسیار سپاسگزار هستم شما مردم همیشه در کنار انقلاب و مسئولان بوده‌اید.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان ماه خدا بوده و بسیار متفاوت از سایر ماه‌های دنیوی است، گفت: ماهی است که نامش در قرآن آمده و روایت زیادی برای این ماه مطرح شده که باید گفت این ماه، ماهی برای مبارزه برای هوای نفس، شستشو از آلودگی گناهان، استغفار از گناهان و خالص شدن است.
وی خطاب به مردم در خصوص عمل به توصیه‌های مقام معظم رهبری برای انقلابی بودن و انقلابی ماندن، گفت: رهبر فرزانه انقلاب تاکید دارند که مدیریت‌ها باید مدیریت‌های انقلابی و جهادی باشد و تمام اقشار مردمی در همه برهه‌ها حاضر بوده و باید حضور داشته باشند.
آیت ا… شبستری با تاکید به اینکه آذربایجان‌شرقی استان بسیار حساسی است و دشمن به آن طمع دارد، گفت: البته دشمن طمع به کشور دارد ولی همیشه غیرت و تعصب مردم مخصوصا مردم آذربایجان اجازه توطئه دشمن را نداده و پاسدار خون ۲۰۰ هزار شهید بوده است.
وی تاکید کرد: این اسلام و انقلاب ارزان به دستمان نرسیده، هر روز شاهد تفحص شهدای جدید از هشت سال دفاع مقدس هستیم که باید با انقلابی ماندن خونشان را پایمال نکنیم و اجازه بی تفاوتی به شهدا را به هیچ کس ندهیم.
عضو مجلس خبرگان رهبری به حضور گسترده در نمازهای جمعه و راهپیمایی تاکید کرد و گفت: با اقامه نماز جمعه در کنار امام جمعه جدید که منتخب مقام معظم رهبری است باید نشان دهیم که همیشه دلسوز انقلاب و نظام هستیم.
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی حاکم در مملکت، گفت: با اجرای اصل ۴۴ و همت دولت جدید برای حمایت از حل مشکلات مردم و معضل بیکاری، امیدواریم مشکلات رفع شود و به توصیه رهبری که توجه به درون زایی بوده اهمیت داده شود.
آیت ا… مجتهد شبستری با تاکید به اینکه باید جلوی واردات بی رویه و قاچاق در کشور گرفته شود تا شاهد رشد اقتصادی در کشور باشیم، افزود: مطابق با تاکیدات مقام معظم رهبری نباید چشم به بیگانه داشته باشیم بلکه باید با اتکا به توان داخلی و تولید داخلی پیش رویم.
وی با طلب حلالیت از مردم آذربایجان، گفت: جدا شدن از شما برایم سخت است، امیدوارم اگر اقدامی در ۲۲ سال انجام گرفته مورد قبول خدا قرار گیرد و اگر کوتاهی شده عفو بفرمایید.
آیت ا… مجتهد شبستری با یادآوری اینکه شرط سلامت جسمانی برای امام جمعه مطرح است و من نیز اخیرا نمی‌توانم ایستاده نماز بخوانم، افزود: در فرصت‌های لازم به استان برای تجدید عهد خواهم آمد و اصلا موضوع ناراحتی از مردم آذربایجان مطرح نبوده و همیشه به فکر استان خواهم بود.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …