موسیقی دفاع، مقاومت و حماسه در تبریز طنین‌انداز می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌‌شرقی از برگزاری دومین جشنواره موسیقی دفاع، مقاومت و حماسه در تبریز خبر داد.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی- محمد محمدپور اظهار داشت: همزمان با چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، دومین جشنواره موسیقی دفاع، مقاومت و حماسه، فروردین ماه سال ٩٨ با گستره‌ بین‌المللی در تبریز برگزار می‌شود.
وی، افزود: جشنواره یاد شده در دومین دوره، در جهت به کارگیری هر چه بیشتر هنر موسیقی در ترویج مفاهیم و ارزش‌های دفاع و مقاومت، ایجاد رقابت سالم بین هنرمندان موسیقی و توجه هر چه بیشتر هنرمندان به مضامین دفاع مقدس، ایثار، شهادت، مقاومت، استکبار ستیزی و بیداری اسلامی برگزار می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، ترویج مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانه با زبان هنر،‌ ایجاد زمینه برای گرایش جوانان به سوی هنر و موسیقی اصیل و بومی با محوریت موسیقی حماسی و تعامل با سایر هنرمندان کشوری و بین‌المللی و همچنین شناسایی و معرفی استعدادهای هنری و گسترش گفتمان فرهنگی را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.
محمدپور، با اشاره به اینکه جشنواره یاد شده در دو بخش گروه نوازی و آثار تولیدی برگزار می‌شود،‌ اظهار داشت: در بخش گروه نوازی آثار بر اساس موسیقی اقوام ایرانی و موسیقی کشورها و در بخش آثار تولیدی، آثار ارائه شده با محوریت موضوع جشنواره و بدون در نظر گرفتن نوع موسیقی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
براساس این گزارش از هر گروه در هر بخش تنها یک اثر پذیرفته شده و هر هنرمند حداکثر در دو گروه می¬تواند فعالیت داشته باشد.
همچنین آثار ارائه شده در هر بخش باید با محوریت موضوع جشنواره بوده و مدت زمان آثار در هر بخش نیز نباید بیش از ١٠ دقیقه باشد.
علاقمندان می‌توانند تا بیستم بهمن‌ماه سال جاری در بخش گروه نوازی نمونه اجرای خود را به صورت لوح تصویری با کیفیت مطلوب و در بخش آثار تولیدی نسخه نهایی اثر را در قالب لوح صوتی با فرمتMP٣ ٣٢٠KHz یا Wave و یا لوح فشرده تصویری (نماهنگ) به دبیرخانه جشنواره انجمن موسیقی آذربایجان‌شرقی ارسال نمایند.

همچنین ببینید

اطلاعات ، ایران ، جام جم ، کیهان و همشهری واگذار می شوند

طرح الزام دولت و شهرداری تهران مبنی بر واگذاری موسسات اطلاعات، ایران، جام جم، کیهان …