میزان خاموشی برق در تبریز کاهش یافت

به دنبال رسانه ای شدن چالش ها و مشکلات مردم در پی افزایش خاموشی های برق در کلانشهر صنعتی تبریز بر خلاف برنامه احتمالی خاموشی ها که اعلام شده بود؛ در بسیاری از مناطق این شهر خاموشی صورت نگرفت.

نصر- خاموشی های برق که به گفته مدیران شرکت توزیع برق در پی افزایش دما، محدودیت تولید برق و افزایش نامتعارف میزان مصرف برق صورت گرفته است “داد” بسیاری از مسئولان از جمله نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز را هم در آورد.

وی در نماز جمعه تبریز در این خصوص گفت: قطعی لجام گسیخته برق همه را کلافه کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه خطاب به آقایان مسئول گفت: البته نباید مقصر را مردم دانست چراکه چه بر سر تدبیر و چاره‌اندیشی آمده است و چرا باید تماس داشته باشیم که ۴۰۰ جوجه در مرغداری به خاطر قطعی برق تلف شده و یخچال‌ها دچار اشکال شده است؟

وی ادامه داد: در خیابان بهشتی تبریز چرا باید هشت ساعت قطعی برق باشد و تماس‌های زیادی از مردم در این رابطه داشته باشم؟

امام جمعه تبریز گفت: با اینکه قطعی برق یک مسئله کشوری است ولی باید مسئولان تدبیر و مدیریت لازم را داشته باشند چراکه این موضوعات مشکلات مردم را افزایش داده و فشار بر آنها وارد می‌کند.

خطیب نماز جمعه تبریز متذکر شد: مگر سال‌های گذشته هوا خیلی خنک بود یا با چنین مشکلاتی روبه‌رو نبودیم؟ به هر حال صرفه‌جویی در آب و برق ضرورت داشته و هر دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

به نظر می رسد مسئولان شرکت توزیع برق و برق منطقه ای آذربایجان با افزایش میزان انتقادات، تدبیری اندیشیده و به شیوه های مختلف در صدد کاهش میزان خاموشی ها در تبریز هستند.

در پی افزایش انتقادات شهروندان و انعکاس آنها در رسانه ها مدیر عامل شرکت توزیع برق تبریز ظهر امروز در جمع خبرنگاران حاضر و به سئوالات آنان پاسخ خواهد داد.

همچنین ببینید

نمایشگاه مطبوعات آذربایجان‌شرقی فرصتی برای تعامل مردم و رسانه ها

مدیرکل ‌فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌آذربایجان‌شرقی در جلسه هم‌اندیشی اصحاب رسانه و مسئولین ذیربط در …