نقدینگی بانک‌های آذربایجان‌شرقی در حد مطلوب است

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به تدوین سند تدبیر و توسعه استان از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، گفت: این سند برای رفع ایرادات موجود نیاز به بازنگری دارد.
ایرنا- محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای گفت‌ و گوی دولت و بخش خصوصی افزود: با وجود اینکه این سند دارای برخی ایرادات جزئی است ولی باید توجه کرد که هر برنامه‌ای بهتر از بی‌برنامگی است.
وی با اشاره به وضعیت مطلوب میزان نقدینگی در بانک‌های استان، اظهار داشت: این میزان در نیمه دوم سال افزایش می یابد و اگر واحد تولیدی موفق به دریافت تسهیلات نمی‌شود به علت بدحسابی آن واحد در بانک هاست.
استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به وجود واحدهای تولیدی متعدد صنایع غذایی در استان، گفت: در زمان کنونی مشکلی در تامین شکر در استان وجود ندارد اما متولیان امر باید با استفاده از راه های قانونی شکر مورد نیاز این واحدها را تامین کنند.
پورمحمدی، همچنین با تاکید بر تکریم ارباب رجوع و جلب رضایتمندی آنان از سوی مدیران دستگاه های دولتی، ادامه داد: برخی افراد در زیر مجموعه این دستگاه  ها با مراجعان همراهی نمی‌کنند و در برخی موارد مرتکب تخلفاتی می‌شوند که باید مدیران این دستگاه ها با جدیت با این افراد برخورد کنند.
***********
در این جلسه برنامه سند تدبیر و توسعه استان از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و پیشنهادهای تشکل های اقتصادی در خصوص رفع موانع کسب و کار، لزوم پایش صنایع استان با مشارکت تشکل های بخش خصوصی، رفع مشکلات صنعت خودروسازی، تسهیل تامین مالی صنایع کوچک و متوسط از طریق اصلاح بخشنامه های بانک مرکزی و مشکلات اجرایی بازآفرینی شهری و نوسازی بافت های فرسوده ارایه شد.

همچنین ببینید

واردات لوازم خانگی ممنوع شد

مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت گفت: در حوزه تولید ماشین لباس شویی ۵۸ …