نقش جهادگران در دفاع مقدس فراموش شدنی نیست

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: کارنامه سراسر جهاد و شهادت جهادگران نشان از تلاش ها و فداکاری های سخت کوشانه آنها دارد و این همان آرمان انقلاب برای خدمت رسانی است.
روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی – حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار مدیران سازمان جهادکشاورزی استان و پیشکسوتان جهاد سازندگی با بیان اینکه نقش جهادگران در دفاع مقدش فراموش شدنی نیست گفت: جهادگران در آن دوران جلوتر از رزمندگان اسلام حرکت می کردند و رسالت بزرگ جاده سازی ، پل سازی و سنگر سازی را بر عهده داشتند.
امام جمعه تبریز با یادآوری فرمایش امام راحل در مورد جهادگران گفت: به حق عنوان سنگرسازان بی سنگر شایسته ترین نام برای گردان پشتیبانی، رزمی است که مناطق عملیاتی غرب و جنوب شاهد صحنه هایی از جانفشانی های آنها است و در این میان رشادتهای جهادگران آذربایجانی بر تاریک تاریخ درخشان تر خواهد ماند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با تاکید بر اینکه اخلاص جهادگران در همه زمان ها مشکلات مسیر انقلاب را مرتفع کرده است افزود: جهادگران گمنام در روستاها در عرصه تولید تلاش بسیار فراوانی داشتند و شجاعانه در سخت ترین شرایط موانع را از راه انقلاب برداشته اند.
نماینده ولی فقیه درآذربایجان شرقی با بیان اینکه جهاد در رفع محرومیت و آبادانی کشور ، مبارزه با فقر ، توسعه و عمران در روستاها فراموش شدنی نیست گفت: جهادگران در مسیر امام و برای استقلال و خدکفایی کشور گام های بلندی برداشته اند.
امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: هم اکنون هم جهادکشاورزی در عرصه های مختلف کشاورزی، منابع طبیعی، امورعشایر و سایر بخش ها با تاسی از همان تفکر و فرهنگ در جهت تامین امنیت غذایی و توسعه کشاورزی خدمات بسیار ارزشمندی از خود به یادگار می گذارند.
همچنین رئیس سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه در سال ۹۸ بیش از شش هزار هکتار آبیاری تحت فشار در استان اجرا شده است گفت: همچنین از محل اعتبارات رودخانه های مرزی و با دستور رهبر معظم انقلاب ، در سه شهرستان جلفا ، خداآفرین و ورزقان بیش از ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم های نوین آبیاری تجهیز شده اند که در نوع خود منحصر به فرد و بی نظیر می باشد.
اکبر فتحی گفت: تامین امنیت غذایی و افزایش عملکرد در واحد سطح، هدف اصلی سازمان جهادکشاورزی استان در سال جهش تولید است.
وی افزود: در این راستا برای کلیه ادارات و سازمان های مرتبط و همکار وظایفی تعیین شده که در صورت توفیق در اجرای درست وظایف و با توجه به اعتمادی که به کشاورزان وجود دارد، رسیدن به این هدف دور از انتظار نیست.
فتحی گفت: کرونا معضلاتی را در بخش کشاورزی به ویژه در میزان مصرف محصولات تولیدی از جمله شیر، گوشت، مرغ و ماهی به وجود آورده است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اضافه نمود: کاهش مصرف این محصولات به تولیدکنندگان فشار زیادی وارد کرده است، سازمان جهادکشاورزی استان برای حمایت از تولید کنندگان بسته های پشتیبانی آماده کرده که عمده این بسته های حمایتی، پرداخت وام به تولیدکنندگان می باشد.
وی در ارتباط با قیمت گذاری محصولات کشاورزی نیز گفت: به غیر از گندم که از طریق شرکت غله خریداری می شود بقیه محصولات کشاورزی، دامداری و شیلات به صورت عرضه و تقاضا قیمت گذاری می شود و سازمان نقشی در قیمت گذاری این اقلام ندارد اما همواره تلاش بر این بوده که از کشاورز حمایت گردد.
فتحی افزود: یکی از این روش ها کشاورزی قراردادی می باشد که به صورت زنجیره تولید پیاده سازی می شود در این روش علاوه بر ارزش محصول، ارزش فرآوری محصول که توسط شرکت ها و واحد های تولیدی به دست می آید، به کشاورز تعلق می گیرد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان به هفته جهادکشاورزی اشاره کرد و گفت: در طول هفته جاری حدود ۸۲ پروژه کشاورزی در بخش های مختلف و در سطح استان افتتاح خواهد شد.
فتحی تصریح نمود: برای اجرای این پروژه ها هزینه ای بالغ بر۱۵۴۰ میلیارد ریال اعتبار صرف شده که با بهره برداری از طرح های مذکور برای ۱۸۳۹ نفر به صورت مستقیم و حدود ۲۲۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال خواهد شد، همچنین با افتتاح و بهره برداری از این پروژه ها اشتغال ۴۰۰۰ نفر تثبیت می شود.

همچنین ببینید

تبریزی‌ها چراغ خاموش نفس بکشند!

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: پیگیر سهمیه گاز برای نیروگاه تبریز بودیم ولی …