نمایش پرشکوه پیوند ناگسستنی مردم تبریز با نظام، انقلاب و رهبر

مهر- مردم تبریز که از آن‌ها به عنوان آغازگران حماسه ملی ۹دی یاد می‌شود، بار دیگر به صحنه آمدند و با حضور پرشکوه خود فتنه سال ۸۸  و عوامل آن را محکوم کرده و یکپارچگی و بصیرت خود را در برابر فتنه‌های دشمنان انقلاب اعلام کردند.

به گفته حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز این راهپیمایی تبریزی‌ها در ۸ دی سال ۸۸ بود که مقدمه‌ای برای به وقوع پیوستن حماسه ملی ۹ دی برای نقش بر آب کردن فتنه‌های شوم دشمنان پس از انتخابات دهم ایران شد.

به‌همین خاطر و در جهت تکرار همان نداها مردم تبریز با حضور در راهپیمایی که از مصلی اعظم امام خمینی (ره) این شهر آغاز شده بود، ولایت‌مداری خود را ثابت کردند.

در این تجمع علاوه ‌بر مسئولان استانی، شخصیت‌های برجسته و خانواده شهدای مدافع حرم نیز به چشم می‌خوردند.

همچنین اقشار مختلف مردم با در دست داشتن بنرها و پلاکاردهایی که عمدتا گویای بیزاری آن‌ها از فتنه ۸۸ و نقشه‌های شوم دشمنان و نیز پیروی سرسختانه آنان از خط ولایت فقیه بود، دیده می‌شد.

در قطعنامه‌ای که در بخش پایانی این تجمع قرائت شد، سخن از بصیرت مردم ایران، دشمن‌ستیزی و ولایت‌مداری آن‌ها به میان آمده بود و بر تداوم راه ولایت و تجدید بیعت با آرمان‌های امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی به عنوان اهداف این راهپیمایی تاکید شده بود.

همچنین بنا به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم صبح دیروز در همایش بزرگ ۹ دی که در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد با اشاره به اینکه در تاریخ پر افتخار ایران، روزهای به یاد ماندنی زیادی به ثبت رسیده است، گفت: ۹ دی یکی از این روزهای بزرگ حماسه آفرینی ملت ایران است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: فتنه ۸۸ تمام شد ولی فتنه‌ها همچنان باقی است، فکر نکنیم پرونده فتنه بسته شده پس باید بصیرت را روز به روز بیشتر کنیم تا پاسخگوی فتنه‌های بعدی باشیم.

وی با بیان اینکه ملت هوشیار و بصیر ایران در این روز یک بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی و والای حضرت امام(ره) و شهدا تجدید عهد کردند افزود: مردم بودند که در این روز، توطئه‌های علیه نظام را نقش بر آب کردند.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه درباره فتنه ۸۸ نکاتی وجود دارد که باید همواره یادآوری و بازخوانی شود گفت: مشارکت ۸۵ درصدی و ۴۰ میلیونی می‌توانست علاوه بر استحکام بیشتر داخلی در افق وسیع‌تر دامنه نفوذ ایران را در عرصه‌های جهانی به عنوان یک کشور مهم و تاثیرگذار که الگوی مردم سالاری دینی را مطرح کرده افزایش دهد.

وی با بیان اینکه متاسفانه وقایع تلخ بعد از انتخابات در قالب فتنه از پیش طراحی شده به اجرا درآمد اضافه کرد: فتنه ۸۸ نتیجه طراحی طولانی مدت سرویس‌های جاسوسی خارجی بود و افرادی هم در داخل پازل دشمن را آگاهانه یا ناآگاهانه تکمیل کردند.

امام جمعه تبریز سه مورد از اقدامات فتنه‌گران در سال ۸۸ را برشمرد و افزود:  هجمه به ارزش‌های دینی و عاشورا که یکی در زمان بنی‌صدر به عاشورا توهین شد و یکی هم در فتنه ۸۸ رخ داد ضمن اینکه ۴۰ روز مانده به انتخابات بدیلی برای شورای نگهبان با کمیته صیانت از آرا تشکیل دادند که در نوع خود بدعت‌گذاری بود و سومین هدف فتنه انگیزانه ایجاد تردید‌های ذهنی در مورد انتخابات سالم نظام اسلامی و یاس آفرینی در بین مردم بود.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم، با اشاره به پیامدهای فتنه ۸۸ در داخل و خارج تصریح کرد: افزایش فشار‌ها و تهدید‌ها علیه ایران،  افزایش مطالبات دشمن در موضوع هسته‌ای و افزایش امیدواری دشمن به براندازی نظام از پیامدهای فتنه ۸۸ بود که این اتفاقات باعث شد تا موقعیت ایران که از نظر دشمنان در عرصه بین‌المللی بسیار بالا بود، افت پیدا کند.

وی در ادامه دستاوردهای ۹ دی را هم یادآور شد و گفت: اثبات نقش بی‌بدیل ولایت در مدیریت بحران‌ها از جمله مهم‌ترین دستاوردهای ۹ دی بود چرا که برخی می‌گفتند انتخابات را باید رهبری ابطال کند تا مشکلات بخوابد ولی رهبری ایستادند تا بدعتی برای انتخابات بعدی نباشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تقویت پیوند ناگسستنی مردم با نظام و انقلاب و رهبری در ۹ دی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در این حماسه نقش بصیرت و ولایتمداری مردم در نقش بر آب شدن توطئه دشمنان آشکار شد، برخی در جریان فتنه ۸۸ به جهت عدم بصیرت وارد شدند ولی در ۹ دی برگشتند.

وی تاکید رهبری بر بصیرت برای لحظه‌شناسی و شناخت از دیروز و آینده نگری را مورد اشاره قرار داد و افزود: فتنه ۸۸ تمام شد ولی فتنه‌ها همچنان باقی است، فکر نکنیم پرونده فتنه بسته شده است لذا باید بصیرت را روز به روز بیشتر کنیم تا پاسخگوی فتنه‌های بعدی باشیم.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: با وحدت و همدلی همه آحاد مردم می توانیم در برابر توطئه‌ها علیه نظام ایستادگی کنیم.

 

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …