نوسازی تراکتورهای فرسوده بازار طلایی برای تراکتورسازی تبریز

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه ۳۰۰ هزار تراکتور فرسوده در کشور داریم که همانند خودروهای فرسوده به دنبال نوسازی آن هستیم، گفت: با نوسازی تراکتورهای فرسوده قطعا ۱۵ سال بازار طلایی برای تراکتورسازی ایجاد خواهد شد.
فارس- مجید خدابخش در مراسم الحاق شرکت ماشین‌آلات صنعتی به مجموعه گروه صنعتی تراکتورسازی ایران در سالن همایش این کارخانه اظهار داشت: ماشین‌آلات صنعتی یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌ها بوده و خوشحالیم که به مجموعه تراکتورسازی وارد شدند.
وی افزود: یک زمانی در دنیا گفتند هرقدر کارخانه‌ها بزرگ‌تر باشد بهتر است و باید صفر تا صد کار را خود آن مجموعه انجام دهد و بعدها به این نتیجه رسیدند که باید تجزیه شود و این ادعاها در سایپا و ایران خودرو و تراکتورسازی اجرایی شد.
استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه تراکتورسازی با ماشین‌آلات یک کارخانه واحد بود، گفت: ولی با واگذاری‌های صورت گرفته مشکلات عدیده‌ای به وجود آمد.
وی با بیان اینکه ماشین‌آلات بازار داشت ولی برخی واگذاری‌ها باعث عدم موفقیت این مجموعه شد، افزود: زمانی که کارخانه‌ای ورشکست می‌شود کارگران را به اداره کار برای بیمه بیکاری معرفی می‌کنند ولی در این راستا فقط تلاش به راه‌اندازی مجدد کارخانه با حفظ پرسنل بود.
خدابخش ادامه داد: تصدیق طلب زمان‌بر بوده و فرآیند زیادی دارد ولی در این موضوع تمام دستگاه‌ها به صورت دقیق و در سریع‌ترین زمان مشکل را حل کردند.
استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: تراکتورسازی یکی از کارخانه‌های مهم ماست و تیم همراه قوی دارد و در شرایط سخت مدیریت خوبی داشته است.
وی اذعان داشت: نباید به تراکتورسازی به عنوان بنگاه اقتصادی نگاه کنیم زیرا در تمام بخش‌ها حاضر شده است.
خدابخش با اشاره به دوران مدیرعاملی خود در موتورسازی بیان کرد: شاهد این زحمت‌کشان بودم که چگونه نان حلال بر سر سفره خود برده‌اند.
وی تصریح کرد: تبریز کاملاً یک مرکز صنعتی است و تراکتورسازی هم در دنیا به جای وسیع نیاز دارد به طوریکه تراکتورسازی در ونزوئلا تولید دارد و به چندین کشور صادرات انجام می‌دهد.
استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه ۳۰۰ هزار تراکتور فرسوده در کشور داریم که همانند خودروهای فرسوده به دنبال نوسازی آن هستیم، گفت: با نوسازی تراکتورهای فرسوده قطعاً ۱۵ سال بازار طلایی برای تراکتورسازی ایجاد خواهد شد.
خدابخش تصریح کرد:در فضای مجازی به تعطیلی تراکتور پرداخته بودند ولی الحمدا… با مدیریت عالی شاهد موفقیت آن هستیم.
وی افزود: کارگران ماشین‌آلات با خیال راحت کار خود را ادامه دهند زیرا دغدغه شما برای ما هم دغدغه است.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …