نیروگاه تبریز مکلف به استفاده از گاز طبیعی شد

نیروگاه تبریز مکلف به توقف مصرف مازوت شد.
صداوسیما- فرماندار تبریز اعلام کرد: در نشست کارگروه کاهش آلودگی هوای تبریز، این نیروگاه مکلف به متوقف کردن استفاده از مازوت و به کارگیری گاز طبیعی برای تولید برق شد.
بهروز مهدوی افزود: مدیریت نیروگاه تبریز مکلف است، مصرف مازوت برای تولید برق را متوقف و به جای آن از گاز استفاده کند.
وی افزود: اداره گاز شهرستان تبریز از کمبود گاز نگران بود، اما اعلام کردیم که به هر شکل ممکن باید گاز مورد نیاز نیروگاه تبریز تامین شود.
مهدوی ادامه داد: بر این اساس با تصویب اعضای کارگروه کاهش آلودگی هوای تبریز، ادارات شهرستان تبریز نیز مکلف شدند مصرف گاز خود را کاهش دهند و اداره استاندارد نیز با بازدید از ادارات، موظف است آنها را به متوقف کردن فعالیت مشعل ها و پکیج های معیوب و تعمیر و بهسازی ملزم کند.
فرماندار تبریز با بیان اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد آلودگی هوای تبریز نیز ناشی از تردد خودروهاست، گفت: چنانچه مردم تبریز ۲۵ درصد از مصرف گاز خود را کاهش دهند، تامین گاز مورد نیاز نیروگاه نیز مشکلی نخواهد داشت.
وی افزود: همچنین زوج و فرد آزمایشی تردد خودروها از درب منزل از امروز (پنجشنبه) تا عید نوروز به صورت آزمایشی در تبریز اجرایی می شود و پلیس در وهله اول به صورت ارشادی و سپس به اعمال قانون برای متخلفان اقدام می کند.
فرماندار تبریز تاکید کرد: البته طرح تردد زوج و فرد خودروها در هسته مرکزی تبریز که از چند ماه قبل اجرایی می شود، همچنان به قوت خود باقی است.
مهدوی از تشدید توقف خودروهای دارای سیستم سوخت رسانی ناقص توسط پلیس در شهر به ویژه کمربندی ها به عنوان یکی دیگر از راهکارهای مصوب کارگروه کاهش آلودگی هوای تبریز نام برد.
وی همچنین از مردم شهرستان تبریز درخواست کرد که با کاهش مصرف برق، به کاهش آلودگی هوای تبریز کمک کنند.
فرماندار تبریز خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نیروگاه برق تبریز قادر به استفاده از گازوییل برای تولید برق نیست و مصرف مازوت به عنوان سوخت جایگزین در مواقع کمبود گاز برای آن تعریف شده است، مدیریت مصرف برق توسط مشترکان، احتمال استفاده از مازوت را منتفی می کند.
هوای کلان شهر تبریز در روزهای گذشته برای گروه‌های حساس ناسالم بود.

همچنین ببینید

دولت از درد مردم غافل نیست

رئیس جمهور با اشاره به پایان زمان محدودیت تسلیحاتی ایران طبق برجام در تاریخ ۲۷ …