هدف دشمن تعطیلی واحدهای تولید ی بود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه آمریکا در جنگ اقتصادی علیه ایران شکست خورده است گفت: هدف دشمن از تهاجم اقتصادی، تعطیلی و فشار بر واحد‌های تولیدی کشور بود.
تبریز- خبرنگار مهدآزادی- رضا رحمانی در آیین افتتاح کارخانه تولید کنسانتره مس «انجرد» شهرستان اهر، گفت: در شش ماهه نخست امسال شاهد رشد ۵/۶ درصدی تولید فولاد، ۱/۹ درصدی تولید محصولات فولادی، بیش از شش درصدی تولید سیمان و ۱۳ درصدی در تولید شیشه را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شاهد بودیم.
وی با بیان اینکه آمریکا در جنگ اقتصادی علیه ایران شکست خورده است افزود: هدف دشمن از تهاجم اقتصادی، تعطیلی و فشار بر واحد‌های تولیدی کشور بود که ارتقای شاخص‌ها
در این بخش، شکست آمریکا را نشان می‌دهد.
رحمانی ادامه داد: در نیمه نخست امسال به رغم تحریم‌های نامشروع آمریکا، جواز تاسیس و پروانه بهره برداری واحد‌های صنعتی- معدنی نیز در کشور نسبت به مدت مشابه پارسال ۵/۶ درصد افزایش یافته و در واقع اقبال مردم در سرمایه گذاری بیشتر شده است.
وی با بیان اینکه استخراج و برداشت از معادن از سیاست‌های اولویت دار وزارت صمت است، اظهار داشت: امسال همچنین بیش از ۵٠٠ میلیارد تومان در بخش اکتشاف مس بودجه گذاشته شده که به اندازه ١٠ سال فعالیت در این بخش است.
رحمانی ادامه داد: اولویت‌های وزارتخانه در هفت محور و ٣۵برنامه تنظیم شده که توسعه بخش مس یکی از این برنامه‌ها است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب، نهضت ساخت و تولید داخلی در بخش صنعت و معدن راه افتاده و برنامه ریزی جهت تبدیل هزینه کرد دلاری برای تولید در داخل انجام شده است.
وی با بیان اینکه با اعتقاد و روحیه جهادی در عرصه تولید تلاش می‌کنیم، اظهار کرد: رشد صنعت در سال گذشته منهای ٩ درصد بود، در حالی که اکنون مثبت شده و بر این اساس می‌توان اذعان کرد که رشد اقتصادی و صنعتی ایران در دوره جدید آغاز شده است.
رحمانی همچنین با اشاره به ابلاغیه جدید وزارت صنعت معدن و تجارت اظهار کرد: یکی از اقدامات جدید این وزارتخانه، انقلاب معدنی و در شرایط جدید، اولویت بکارگیری نیروی انسانی در این حوزه با نیرو‌های بومی مناطق است که ابلاغیه آن به همه مناطق کشور ارسال شده است.
وی افزود: همچنین ابلاغیه ضرورت انتقال حساب معادن به محل‌های اکتشاف و فعالیت آن‌ها ارسال شده که باید امسال به مرحله اجرا درآید.
رحمانی ادامه داد: تامین و تدارک فعالیت‌های معدنی هم باید از خود استان‌ها تامین شود و اگر در ظرفیت استان نبود، از ظرفیت تولید و متخصصان داخلی استفاده شود.

همچنین ببینید

بازخوانی دفاع مقدس چراغ راه آیندگان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، این دوران …